سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر استان بوشهر آغاز به کار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر استان بوشهر آغاز به کار کرد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: بالگرد پیشرفته امداد با قابلیت پرواز بر روی دریای و خشکی با امکانات ویژه در جمعیت هلال احمر استان بوشهر مستقر شد.

بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر استان بوشهر آغاز به کار کرد

 

 حسین درویشی در مراسم رونمایی و آغاز به کار بالگرد 412 ای.پی در جمعیت هلال احمر استان بوشهربا بیان اینکه تقویت امداد و نجات هوایی از اولویت‌های این جمعیت است، اظهار داشت:  جمعیت هلال احمر استان بوشهر در سه حوزه امداد جاده‌ای، دریایی و کوهستان در طول سال خدمات گوناگون ارائه می‌کند.
وی از اجرای طرح پایگاه امداد و نجات هوایی در جمعیت هلال احمر بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: زمینی به مساحت 10 هکتار در  مرکز استان بوشهر برای ایجاد پایگاه امداد و نجات هوایی هلال احمر اختصاص یافته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به این اینکه زیربنای این پایگاه امدادی 314 هزار متر مربع است، تصریح کرد: برای اجرای فاز نخست این طرح امدادی 47.5 میلیارد ریال مصوب شده که امسال 10 میلیارد ریال آن  تخصیص یافته است.
درویشی با اشاره به آغاز به کار بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: در راستای فعالیت امداد و نجات هوایی در جمعیت هلال احمر استان بوشهر بالگرد  پیشرفته امدادی با قابلیت پرواز بر روی دریای و خشکی با امکانات ویژه  در این جمعیت مستقر شد.
 وی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای مناطق مهم و استراتژیک است خاطر نشان کرد:جزیره خارگ و تاسیسات دریایی نفت و گاز آن و منطقه مهم پارس جنوبی و وجود سکوهای مهم نفتی و گازی در خلیج فارس ضرورت استقرار بالگرد امداد و نجات جمعیت هلال احمر دو چندان کرده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینک بالگرد یاد شدن امکان پرواز در مناطق کوهستانی دارد گفت: استان بوشهر  دارای مناطق مهم کوهستانی است که این بالگرد قابلیت امدادرسانی در این مناطق را هم دارد.