سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

بافت تاریخی بوشهر با راه‌اندازی دانشکده معماری احیا می‌شود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بافت تاریخی بوشهر با راه‌اندازی دانشکده معماری احیا می‌شود

استاندار بوشهر با بیان اینکه دانشکده معماری بوشهر در بافت تاریخی این شهر در سال تحصیلی جدید راه‌اندازی می‌شود، گفت: با استقرار دانشجویان در این ساختمان زمینه احیا و رونق بافت تاریخی بوشهر فراهم می‌شود.

بافت تاریخی بوشهر با راه‌اندازی دانشکده معماری احیا می‌شود

 

 مصطفی سالاری بعدازظهر امروز در بازدید از روند اجرای ساختمان دانشکده هنر و معماری بوشهر با بیان اینکه این ساختمان در بافت تاریخی بوشهر قرار دارد اظهار داشت: استقرار دانشکده معماری در بافت بوشهر زمینه محرک برای رونق و احیا این بافت فراهم می‌کند.
وی با بیان اینکه دانشکده معماری بوشهر شهریورماه امسال افتتاح می‌شود افزود: وجود این ساختمان در بافت تاریخی دارای اهمیت خاصی است چراکه با راه‌اندازی ساختمان دانشکده معماری و استقرار دانشجویان زمینه احیا و رونق بافت تاریخی بوشهر فراهم می‌شود.
استاندار بوشهر با بیان اینکه رونق بافت تاریخی از راه‌اندازی دانشکده معماری آغاز می‌شود گفت: بافت تاریخی بوشهر که هویت و شناسنامه بوشهر است انشاالله با استقرار جمعیت مورد نظر در آن با توسعه زیرساخت‌ها بیش از پیش رونق می‌یابد.
سالاری با اشاره به اینکه بافت تاریخی بوشهر از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است افزود: بافت تاریخی بوشهر با معماری زیبا و قابل توجه ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری  دارد که از این ظرفیت با واگذاری تک بناهای تاریخی برای اجرای طرح‌های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی بیشتر استفاده می‌شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر هم با بیان اینکه دانشکده هنر و معماری دانشگاه خلیج فارس دربافت تاریخی بوشهر قرار دارد افزود: بافت تاریخی بوشهر با 40 هکتار وسعت در بهترین نقطه شهر قرار دارد و به عنوان نماد زیبا و پرشکوه از تلاش مردم با فرهنگ بوشهر در تاریخ است.
محمد ابراهیم فروزانی با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر کتاب عینی تاریخ هویت بوشهر است گفت:  بافت تاریخی بوشهر آلبوم گویای دانش و فناوری هماهنگ با روح صمیمی سازه با محیط و انسان است.
وی با بیان اینکه دانشکده هنر و معماری از پروژه های مهم در بافت بوشهر است تاکید کرد: حضور دانشجویان در این دانشکده یک زندگی و روح جدید به این مجموعه می‌دهد.
وی افزود: ساختمان دانشکده هنر ومعماری بوشهر دارای 4 هزار و 600 متر مربع زیربناست که در آن 12 کلاس برای تحصیل دانشجویان با امکانات آزمایشگاهی ایجاد شده است.