سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

باسوادی در استان بوشهر ۴ برابر افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

باسوادی در استان بوشهر ۴ برابر افزایش یافت

معاون سوادآموزی استان بوشهر گفت: رفع بی‌سوادی در افراد زیر ۵۰ سال یکی از سیاست‌های مهم سوادآموزی بوشهر است به‌گونه‌ای که باسوادی در سطح استان در سه سال گذشته ۴ برابر افزایش یافت.

باسوادی در استان بوشهر ۴ برابر افزایش یافت

 

 غلامرضا دانش‌فر در نشست بهبود کیفت سواد آموزی استان بوشهر با تاکید بر توجه به توسعه سوادآموزی در جامعه اظهار داشت: بدون زیر ساخت سواد و سوادآموزی توسعه و پیشرفت محقق نمی‌شود که در این راستا برنامه‌ریزی ویژه‌ای شده است.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های تبلیغاتی برای جذب بی سوادان استفاده بیشتری شود تصریح کرد: در شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان بوشهر باید از ظرفیت‌های تبلیغاتی برای جذب و تحت پوشش قرار دادن افراد محروم از سواد استفاده مؤثرتر و بیشتری صورت گیرد.
معاون سوادآموزی استان بوشهر با بیان اینکه برای جذب بی‌سوادان در دوره سوادآموزی هیچ محدودیتی وجود ندارد تاکید کرد: باید با تبلیغات بیشتر و مؤثری در تمامی  مناطق و شهرستان‌های استان بوشهر تلاش شود راه برای برخورداری این افراد از نعمت خداوندی سواد هموار شود.
دانش‌فر، اولویت و مأموریت اصلی این نهاد در حوزه سوادآموزی تحت پوشش قراردادن افراد بی‌سواد دانست و تصریح کرد: باید مسئولان و کارشناسان سوادآموزی در مناطق و شهرستان‌ها تمام تلاش خود را به‌کار بندند تا از ظرفیت‌های اطلاع رسانی از جمله ارتباط تنگاتنگ با رسانه‌ها و بهرگیری مؤثرتر ار تریبون‌های نماز جمعه و جماعات و مساجد این مهم تحقق یابد.
وی با بیان اینکه اقدامات موثری در سوادآموزی در استان بوشهر انجام شده است، خاطرنشان کرد: براساس آمارهای موجود در استان بوشهر بین 3 هزار تا 4 هزار نفر بی‌سواد هستند و در سه سال گذشته 96 درصد افراد 10 تا 49 سال مردم استان بوشهر باسواد شده‌اند.
دانش‌فر از رشد 4 برابری باسوادی در استان بوشهر خبرداد و گفت: در سه سال گذشته 7 هزار و 419 نفر در استان بوشهر باسواد شده‌اند که رشد 4 برابری در تحت پوشش قرار گرفتن افراد بی‌سواد در کلاس‌های سوادآموزی نشان می‌دهد.
معاون سوادآموزی استان بوشهر تاکید کرد: تا 3 سال آینده میزان باسوادی افراد بین سن 10 تا 49 سال استان بوشهر به 99.5 درصد که نرم جهانی است افزایش می‌یابد.