جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

بازگشت پیکر شهید دشتستانی پس از 35 سال به وطن - نمایش محتوای خبر

 

 

بازگشت پیکر شهید دشتستانی پس از 35 سال به وطن

فرمانده سپاه دشتستان گفت: شهید 'حیدر یزدانی' ازنخستین کسانی بود که در جبهه های هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسید و پیکر پاکش پس از 35سال اکنون به وطن بازگشته است.

بازگشت پیکر شهید دشتستانی پس از 35 سال به وطن

 

سرهنگ نعمت اله غلامپور افزود: شهید حیدر یزدانی 22 ساله اهل روستای قلعه سفید دشتستان است که در اولین روزهای جنگ برای دفاع از میهن و سرزمین خود به برای دفاع از شهر خرمشهر و مردم بی دفاع آن اعزام شده بود. 
وی یادآورشد: امروز مردم دشتستان بسیار خوشحال و خرسند هستند که بعد از 35 سال پیکر این شهید به میهن و دیار خود برمی گردد و بدون شک با استقبال گسترده بار دیگر تجدید میثاقی با شهدا و امام شهداء خواهند داشت. 
وی در خصوص برنامه های تشیع این شهید در شهرستان نیز گفت: برنامه استقبال از پیکر شهید در عصر روز چهارشنبه ششم مرداد ساعت 17:30 از ورودی شهر برازحان آغاز و مورد استقبال مردم روستای عیسوند و روستاهای همجوار قرار خواهد گرفت. 
وی اضافه کرد: پیکر این شهر والامقام ساعت 19 همان روز وارد شهر برازجان خواهد شد و مورد استقبال مردم این شهر قرار می گیرد و برنامه شبی با شهید در محل مصلای شهر برازجان با حضور مردم برگزار می شود. 
وی گفت: بعداز ظهر روز پنج شنبه هفتم مرداد نیز ساعت 17:3 مردم با تجمع در محل شهدای گمنام برازجان این شهید را تا زادگاهش روستای قلعه سفید جهت تشیع و خاکسپاری همراهی خواهند کرد. 
محمد یزدانی برادر شهید حیدر یزدانی نیز با بیان اینکه شهدا متعلق به ایران اسلامی هستند گفت: شهید حیدر یزدانی جزء اولین کسانی بود که 12 روز پس از حمله رژیم بعث عراق به ایران راهی جبهه شد. 
وی افزود: ورود پیکر این شهید بعداز 35 سال به میهن مایه افتخار ما و ایران اسلامی است. 
یزدانی با اشاره به اینکه شهید از مداحان اهل بیت بود از ویژگی های بارز شهید را عشق به اهل بیت و امام حسین ذکر کرد. 
شهید حیدر یزدانی22ساله از پاسداران کمیته انقلاب اسلامی ، متاهل و دارای یک فرزند دختر بود که برای دفاع از میهن و آزاد سازی خرمشهر به منطقه اعزام شد وتاریخ 1359.7.22 به شهادت رسید و مفقودالاثر شد.