جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

بازسازی میدان و گذرگاه‌های بافت تاریخی بوشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بازسازی میدان و گذرگاه‌های بافت تاریخی بوشهر آغاز شد

بازسازی میدان و گذرگاه‌های بافت تاریخی بوشهر آغاز شد

بازسازی میدان و گذرگاه‌های بافت تاریخی بوشهر آغاز شد

 

معاون میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: با مشارکت شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی و اداره کل میراث فرهنگی عملیات مرمت و احیا میدان و گذرگاه‌های بافت تاریخی بوشهر آغاز شد.

نصرالله ابراهیمی در نشست بررسی احیا ابنیه‌های تاریخی استان بوشهر اظهار داشت: عملیات بازسازی و مرمت ابنیه‌های تاریخی استان بوشهر امسال با تسریع می‌یابد.

وی با بیان اینکه عمارت ملک امسال ساماندهی می‌شود افزود: عمارت ملک که دارای قدمت بالای تاریخی است  طرح ساماندهی آن امسال اجرایی می‌شود و مکانی مهم در حوزه گردشگری معرفی می‌شود.

معاون میراث فرهنگی استان بوشهر از مرمت بافت تاریخی بوشهر خبرداد و افزود: بافت تاریخی بوشهر با 38 هکتار مساحت در ساخت و سازهای واحدهای مسکونی آن از معماری گذشته استفاده شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه در بافت تاریخی بوشهر حدود 900 بنا وجود دارد گفت: این بافت از منحصربه فردترین و زیباترین بافت‌های مسکونی ایران است.

وی با اشاره به اینکه اوج شکوفایی بافت تاریخی بوشهر مربوط به دوره قاجار است افزود: پروژه‌های مختلفی برای مرمت و جلوگیری از تخریب بناهای بافت تاریخی و ثبت آنها  در فهرست آثار ملی اجرا شده است.

معاون میراث فرهنگی استان بوشهر از بازسازی میدان و گذرگاه‌های بافت تاریخی بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: با مشارکت شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی و اداره کل میراث فرهنگی عملیات مرمت و احیا میدان و گذرگاه‌های بافت تاریخی بوشهر آغاز شد.

وی با بیان اینکه عمده فعالیت مورد نظر در این طرح به صورت کفسازی، جداره سازی بافت تاریخی بوشهر است افزود: در اجرای این طرح در محدوده میدان جمعه ضمن کفسازی و جداره سازی ، مقاوم سازی عمارت شیرازی و بنای مجلسی آل عصفور مورد نظر است که تحت نظارت دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر انجام می‌شود.

ابراهیمی تصریح کرد: برای اجرای این پروژه 8 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.