سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

بازسازی شبکه آبرسانی دشتستان به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

بازسازی شبکه آبرسانی دشتستان به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

بازسازی شبکه آبرسانی دشتستان به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

محمدباقر سعادت صبح امروز در نشست شورای آب استان بوشهر با حضور وزیر نیرو با بیان اینکه شهرستان دشتستان با مشکل کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی رو‌به‌رو است اظهار داشت: منابع آب آشامیدنی دشتستان از استان‌های همجوار تامین می‌شود و این در حالی است که بحران خشکسالی به منابع آب زیر زمینی صدمات بسیاری وارد کرده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن  برای تامین آب آشامیدنی از رویکردهای نوین وزارت نیرو است افزود: با توجه به نقش این تاسیسات در برطرف کردن مشکلات آب شهرها و روستاها لازم است تاسیسات آب شیرین‌کن 35 هزار متر مکعبی برای دشتستان در نظر گرفته شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس هدر رفت آب از شبکه‌های آبرسانی را یکی از مشکلات مهم در دشتستان دانست و تاکید کرد: با توجه به ضرورت بازسازی شبکه آبرسانی شهرها و روستاهای دشتستان برای تحقق این مهم نیاز به 150 میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت نیرو است.

سعادت با تاکید بر اجرای طرح زون‌بندی شبکه آبرسانی در دشتستان تصریح کرد: با توجه به اینکه طرح مطالعاتی زون‌بندی شبکه آبرسانی دشتستان به اتمام رسیده اجرای آن با 350 میلیارد ریال از مطالبات مهم مردم دشتستان است.

وی با تاکید بر تامین اعتبار برای خرید تانکرهای آبرسانی گفت: آبرسانی با تانکر در مواقع بسیار بحرانی  به ویژه در فصول گرما از برنامه‌های شرکت‌های آب و فاضلاب است که برای تحقق این مهم برای خرید 9 دستگاه تانکر آبرسانی برای شهرهای 9گانه دشتستان به 13.5 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزایش ظرفیت آبرسانی از خط کوثر به شبکه آبرسانی دشتستان را از دیگر راهکارهای برطرف کردن مشکل این منطقه دانست و خاطرنشان کرد: اکنون بخش اندکی از آب، خط کوثر به خطوط آبرسانی دشتستان منتقل می‌شود که نیاز است ظرفیت آن افزایش یابد.

سعادت با اشاره به ضرورت ساخت پست فوق‌های توزیع برق در دشتستان تاکید کرد: احداث پست فوق‌های توزیع برق در برازجان، تنگ‌ارم، بوشکان و سعدآباد از مطالبات مهم مردم دشتستان است که برای تسریع اجرای این طرح‌ها نیاز به اعتبارات لازم است.

وی با تاکید بر تقویت شبکه برق‌رسانی در دشتستان بیان کرد: برای تقویت شبکه برق‌رسانی در شهرها و روستاهای دشتستان و کاهش نوسانات و خاموشی‌ها نیاز به 50 میلیارد ریال اعتبار است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت نوسازی و بهسازی شبکه‌های برق‌رسانی در دشتستان خاطرنشان کرد: برای تحقق این مهم نیاز به 70 میلیارد ریال اعتبار است.

سعادت، برقی کردن چاههای کشاورزی، برق‌رسانی به مزارع پرورش محصولات کشاورزی استان بوشهر، بازنگری قانون منع واگذاری خدمات آب و برق به زمین‌های فاقد کاربری، بررسی راهکار واگذاری آب و برق موقت به زمین‌های فاقد کاربری حداقل به مدت یکسال را از دیگر مطالبات مردم دشتستان دانست.

وی با تاکید بر اختصاص اعتبار برای بازسازی و توسعه شبکه‌های آب و برق شهری و روستایی افزود: تامین اعتبار برای پرداخت بدهی به پیمانکاران برق و آب استان بوشهر و تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی به رسمی حوزه‌های آب و برق از مطالبات دیگر مردم استان بوشهر و دشتستان است.