جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

بازدید گردشگران نوروزی از بافت تاریخی بوشهر‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید گردشگران نوروزی از بافت تاریخی بوشهر‌

بازدید گردشگران نوروزی از بافت تاریخی بوشهر‌

نصرالله ابراهیمی ظهر امروز در بررسی وضعیت آثار و ابنیه‌های تاریخی استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان در این عرصه از ظرفیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: استان بوشهر بیش از یک‌هزار آثار و بنای تاریخی در خود جای داده که حدود بیش از 302 بنای آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه بافت تاریخی بوشهر مورد بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفت خاطر نشان کرد: عمارت‌ها، ساختمان‌ها و بناهای بافت تاریخی بوشهر در  38 هکتار در کنار آب‌های خلیج فارس یکی از مناطق دیدنی و گردشگری بوشهر است.

معاون میراث فرهنگی بوشهر با اشاره به اینکه بیش از 860 بنا و عمارت در بافت تاریخی بوشهر مستقر است گفت: دربافت تاریخی شهر بوشهر بیش از 80 عمارت و اثر با ارزش درفهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

ابراهیمی با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر مورد استقبال بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفت تصریح کرد:بافت تاریخی بوشهر با قدمت بالای 2 قرن با وجود معماری گذشتگان در بناهای تاریخی ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران فراهم کرده به گونه‌ای که این بافت در ایام تعطیلات مورد استقبال بازدید گردشگران قرار گرفت.

وی از کشف  آثار تاریخی در روستای درویشی در شهرستان دشتی خبرداد و افزود:  بارندگی‌های چند روز پیش در شهرستان دشتی  سبب شد چند شئ تاریخی در اراضی این منطقه کشف شود.

معاون میراث فرهنگی بوشهر  با بیان اینکه آثار کشف شده مربوط به دوره ساسانی است خاطر نشان کرد:  آثار کشف‌شده در شهرستان دشتی مربوط به دوران مختلف ایلامی، هخامنشی، ساسانی و اسلامی است.

ابراهیمی با بیان اینکه  تاکنون بیش از یک‌هزار و 200 اثر تاریخی در استان بوشهر شناسایی شده تصریح کرد:  از این تعداد 302 اثر ملموس شامل بناها، محوطه‌های تاریخی، قنات‌ها و بافت‌ها و 43 اثر ناملموس و معنوی استان بوشهر ثبت ملی شده است.