جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

بازدید مدیر کل صدا و سیمای بوشهر از اداره کل بنادر و دریانوردی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید مدیر کل صدا و سیمای بوشهر از اداره کل بنادر و دریانوردی استان

 

محمد مهدی بنچاری مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ، در ابتدای این بازدید ضمن خیر مقدم به هیات بازدید کننده گزارش کاملی از فعالیت های این اداره کل ، و اقدامات انجام شده در خصوص طرح توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین ارائه کرد.

بنچاری اظهار داشت: در حال حاضر بندر بوشهر با انجام طرح های توسعه پیشین در جایگاه دوم بندر کانتینری کشور قرار گرفته است که با انجام طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین این جایگاه تثبیت خواهد شد. بیش از 450 هکتار به اجرای طرح های بندری نگین تخصیص یافته که این طرح ها با مشارکت بخش خصوصی در دست اجراست و تکمیل آن تحولی مهم در حوزه تجارت دریایی بوشهر ایجاد می کند.

وی پیشرفت ساخت ترمینال کانتینری بندر نگین بوشهر را 36 درصد دانست و گفت در اجرای این پایانه کانتینری در جزیره بندری بوشهر 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود .وی خاطرنشان کرد ایجاد تاسیسات زیربنایی شامل برق رسانی ، پل و جاده دسترسی ، لایروبی کانال برای دسترسی به عمق مناسب و احداث دروازه و جاده دسترسی ورودی بندر نگین از جمله اقدام های اداره کل بنادر و دریانوردی استان در بخش زیربنایی است . در ادامه ،مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و هیات همراه با حضور در برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر ، از نزدیک در جریان فعالیت های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و روند اجرایی توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین قرار گرفتند.