سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

بازدیدشماری ازکارشناسان دانمارکی و متخصصان حوزه فعالیت های بندری و دریایی کشور از ظرفیت ها و تاسیسات بندری بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدیدشماری ازکارشناسان دانمارکی و متخصصان حوزه فعالیت های بندری و دریایی کشور از ظرفیت ها و تاسیسات بندری بوشهر

کارشناسان دانمارکی و متخصصان حوزه فعالیت های بندری و دریایی کشور

بازدیدشماری ازکارشناسان دانمارکی و متخصصان حوزه فعالیت های بندری و دریایی کشور از ظرفیت ها و تاسیسات بندری بوشهر

شماری ازکارشناسان دانمارکی و متخصصان حوزه فعالیت های بندری و دریایی کشور از ظرفیت ها و تاسیسات بندری بوشهر بازدید کردند.

ریک مولر مدیرکل سرمایه گذاری ترمینال‌های دریایی شرکت دانمارکی APM Terminals و هیات همراه به همراه تعدادی از متخصصان حوزه فعالیت های بندری کشور از محوطه و اسکله‌های موجود بندر بوشهر بازید کردند و از روند اجرای  طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین آگاه شدند.

شرکت APM Terminals از شرکت‌های سرمایه‌گذار و بهره بردار در بخش پایانه‌های دریایی و خصوصی کانتینری است و هم‌اکنون بهره بردار 62 پایانه دریایی در 38 کشور دنیاست.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به بازدیدکنندگان گفت: بندر بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه 7 میلیون تن کالا را دارد و با تکمیل طرح توسعه این بندر،  این میزان به 15 میلیون تن در سال خواهد رسید.

آقای بنچاری افزود: طرح توسعه بندر بوشهر با حدود 6000 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جزیره نگین در حال اجراست.

وی یادآور شد: در جزیره نگین پایانه کانتینری، به طول 600 متر با دو اسکله ساخته می‌شود که  نقش مهمی در فعالیت‌های بندری خواهد داشت ضمن این‌که در برنامه‌ای 5 ساله، فاز نخست توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین تکمیل خواهد شد.

آقای بنچاری گفت: عملیات آماده‌سازی محوطه‌ها برای ایجاد زیرساخت و روبناها آغازشده و نخستین پایانه جزیره نگین که کانتینری است در دو سال آینده افتتاح می‌شود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: با ساخت این پایانه، ظرفیت کنونی که 430 هزار TEU است به یک میلیون TEU کانتینر می‌رسد.

اجرای طرح توسعه بندر بوشهر بیست و چهارم دی پارسال با حضور رئیس جمهور آغاز شد. این طرح شامل پایانه کانتینری، پایانه مواد فله مایع و پایانه چند منظوره است. پایانه کانتینری با ظرفیت 600 هزار کانتینر، پایانه مواد مایع یا مشتقات نفتی با گنجایش یک میلیون تن و پایانه چند منظوره با ظرفیت یک میلیون تن ساخته می‌شود.

استان بوشهر در حمل و نقل کانتینری که یکی از شاخص‌های مهم حمل و نقل دریایی است، سهم 21 درصدی در کشور دارد.