جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

بازار فروش خرمای بوشهر در مشهد و کشورهای آسیای میانه راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بازار فروش خرمای بوشهر در مشهد و کشورهای آسیای میانه راه‌اندازی می‌شود

مدیر عامل خوشه صنعتی خرما استان بوشهر گفت: در راستای تدوین سیاست‌های خوشه صنعتی خرما بازار فروش خرمای استان بوشهر در مشهد و کشورهای آسیای میانه راه‌اندازی می‌شود.

بازار فروش خرمای بوشهر در مشهد و کشورهای آسیای میانه راه‌اندازی می‌شود

 

ابوالفضل روزی‌طلب در نشست بررسی خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر بابیان اینکه خرمای استان بوشهر از کیفیت مطلوبی برخوردار است اظهار داشت: با اجرای طرح خوشه صنعتی خرما در استان بوشهر، این محصول بیشتر به جامعه و کشورهای مختلف معرفی شد به گونه‌ای که افزایش صادرات خرمای استان بوشهر به استان‌ها و کشورهای مختلف موید این ادعاست.
وی با بیان اینکه خرمای استان بوشهربا علامت تجاری وارد بازارهای مختلف می‌شود گفت: در این راستا ضمن برگزاری کنسرسیوم خرما برای توسعه صادرات خرمای استان بوشهردر راستای تدوین سیاست‌های خوشه صنعتی خرما بازار فروش خرمای استان بوشهر در مشهد و کشورهای آسیای میانه راه‌اندازی می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر نیز با بیان اینکه اشتغال‌زایی، تنوع بسته‌بندی و ارتقا سطح کیفی فرآوری خرما از اهداف ایجاد خوشه صنعتی خرما است خاطر نشان کرد: با اجرای طرح خوشه صنعتی خرما سال قبل افزون بر 26 هزار تن خرمای استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شد که امسال این رقم افزایش می‌یابد.
مهدی صفوی با بیان اینکه خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر در راستای بین‌المللی شدن این محصول و ورود به بازارهای جهانی تشکیل شده خاطر نشان کرد: با تشکیل خوشه صنعتی خرما اکنون توانسته زمینه ورود خرمای بوشهر به بازارهای داخلی و جهانی فراهم کند.
وی خرمای استان بوشهر را با کیفیت و مغذی  دانست و افزود: خرمای استان بوشهر با داشتن برند تجاری اکنون در بازارهای بین‌المللی بر اساس استانداردهای روز جهانی حضور دارد.
صفوی با بیان اینکه صنایع فرآوری خرما در استان بوشهر افزایش می‌یابد گفت: اکنون 58 واحد صنعتی  فرآوری خرما در استان بوشهر وجود دارد که با فراهم شدن تسهیلات افزایش می‌یابد.