سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

بازارچه‌ کالاهای ملوانی در گناوه راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بازارچه‌ کالاهای ملوانی در گناوه راه‌اندازی می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت بالای بندر گناوه در حوزه تجارت در راستای ساماندهی فروشندگان سیار بازارچه کالاهای ملوانی در این بندر راه‌اندازی می‌شود.

بازارچه‌ کالاهای ملوانی در گناوه راه‌اندازی می‌شود

 

 سیدمحمدحسن باستی در مراسم معرفی شهردار بندر گناوه با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این بندر، تجاری و گردشگر پذیر بودن آن است، اظهار داشت: ظرفیت تجاری و اقتصادی بندر گناوه باید در راستای برطرف شدن مشکلات شهرسازی به‌کار گرفته شود.
وی با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت تجاری و اقتصادی گناوه به عنوان یک فرصت در عمران شهری تصریح کرد: گناوه به سبب جذابیت‌های لازم ساحلی و ظرفیت تجاری و  بازار کالای ملوانی از نقاط گردشگر پذیر معرفی شده که این مهم زمینه توسعه زیرساخت‌های شهری و تجاری با مشارکت بخش خصوصی فراهم کرده است.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر تدوین طرح‌های عمران شهری در همه بخش‌ها افزود: ساماندهی فروشندگان کالاهای ملوانی و تجاری سیار باید در اولویت برنامه‌های شهردار قرار داشته باشد.
باستی با تاکید بر شناسنامه‌دار شدن دست‌فروشان کالاهای ملوانی درگناوه بیان کرد: در راستای ساماندهی فروشندگان سیار، بازارچه کالاهای ملوانی در این بندر راه‌اندازی می‌شود.
وی با تاکید بر اجرای طرح مشارکتی عمران شهری در گناوه افزود: با توجه به قابلیت مهم این بندر در حوزه‌های تجاری و گردشگری، زمینه مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های عمران شهری فراهم است که باید از این فرصت بهره برده شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر تامین درآمد پایدار شهرداری‌ها تصریح کرد: ظرفیت بالای گناوه زمینه تامین درآمد پایدار فراهم کرده که باید در این راستا طرح‌های مورد نیاز تدوین شود.
باستی با تاکید بر بهره جستن از نقطه نظرات مردم و شهروندان در طرح‌های عمران شهری خاطرنشان کرد: ایده‌ها و نظریه‌های مردم در امور مختلف عمران شهری قابل استفاده است که باید از این ظرفیت استفاده شود.
وی با تاکید بر توجه به مطالبات مردم در حوزه شهرداری گفت: در تعامل و همکاری با مردم باید روند صدور پروانه ساختمانی تسریع یابد.
معاون استاندار بوشهر شهر گناوه را ویترین فعالیت‌های عمرانی استان بوشهر دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین حجم گردشگر در شهرستان گناوه حضور دارد باید طرح‌های عمرانی زودبازده در راستای افزایش رفاه مردم اجرایی شود.
در این نشست حسین حسن‌زاده به عنوان شهردار بندر گناوه معرفی و حکم مسئولیتش به وی واگذار شد