جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

آیین آغاز برنامه‌های سی‌وهفتمین سالگرد فجر و پیروزی انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

آیین آغاز برنامه‌های سی‌وهفتمین سالگرد فجر و پیروزی انقلاب اسلامی

آیین آغاز برنامه‌های سی‌وهفتمین سالگرد فجر و پیروزی انقلاب اسلامی

آیین آغاز برنامه‌های سی‌وهفتمین سالگرد فجر و پیروزی انقلاب اسلامی

مسؤول حوزه‌ نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: دشمنان ما یک لحظه هم از نظام و مردم ایران غافل نیستند، البته همه‌ طرح‌های آنان شکست خورده و این را هم بدانند که طرح نفوذ آنها نیز شکست خواهد خورد.

حجت‌الاسلام  شیرازی در آیین آغاز برنامه‌های سی‌وهفتمین سالگرد فجر و پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور مردم و مسؤولان استان در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار شد، افزود: حضرت امام خمینی(ره) به جامعه‌ ایران و جهان حیات بخشید، پرچم ظلم را سرنگون و اسلام را زنده کرد و این کار سرآغازی بود برای دفاع از ارزش‌ها.

وی اسلام را مانع قدرت ابرقدرت‌ها و استکبار جهانی و امریکا عنوان کرد و گفت: مبارزه‌ امام تنها مبارزه با شاه نبود بلکه مبارزه با ظلم جهانی و مبارزه با طاغوت‌های زمان، استکبار، آمریکا و اسرائیل بود و در این  37 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد دشمنان علیه خط امام دشمنی و کارشکنی کرده‌اند و روزبه‌روز این دشمن‌ها سرسخت‌تر شده‌اند و دشمنی‌هایشان پیچیده‌تر و مستمر شده است.

مسؤول حوزه‌ نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت: اگر انقلاب ما تنها یک حرکت درونی بود این همه سرسختی و برنامه‌ریزی در جهان علیه اسلام و کشور و ملت ایران شکل نمی‌گرفت اما انقلاب ما حرکتی عظیم و مردمی بود که امام به پشتوانه‌ اسلام و مردم این نظام را پی‌ریزی کرد.

حجت‌الاسلام شیرازی یادآور شد: اما دشمنان برای شکست انقلاب غائله‌آفرینی کردند، شخصیت‌های انقلاب را ترور فیزیکی کردند، کودتا کردند، جنگ هشت ساله را به ملت ایران تحمیل کردند، نبرد سنگین فرهنگی را تدارک دیدند اما نتوانستند؛ که این نشان از استحکام و زیبایی معماری امام در انقلاب اسلامی دارد.

وی تأکید کرد: دشمنان ما روحانیت، ملت و قدرت ولایت فقیه را نشناخته‌اند؛ آنها پس از جنگ هشت ساله اتاق‌های فکر تشکیل دادند و برای شناخت اسلام و شیعه برنامه‌ریزی کردند و سمینارهای زیادی را از سال 65 به بعد به‌ویژه در اروپا و اسرائیل راه انداختند، ساعت‌ها درباره‌ مهدویت، عاشورا و ولایت مطالعه و بحث کردند تا جمهوری اسلامی را از بین ببرند اما نتوانستند و احمقیِ آمریکایی‌ها این بود که پس از 37 سال تجربه ندانستند که این نظام وابسته به کجاست؛ این نظام به خدا وابستگی دارد و نمی‌توان نظام جمهوری اسلامی را متلاشی کرد.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با اشاره به حرکت عظیم رئیسعلی دلواری به فتوای علمای بزرگی مانند آیت‌الله بلادی در استان بوشهر افزود: امام راحل(ره) با نگاه به اسلام و تاریخ و انقلاب‌های متعدد در داخل و خارج، نظامی را شکل دادند که در دنیا مانند ندارد و ایشان منطبق بر اصول اسلامی شورای نگهبان، خبرگان رهبری و انتخابات را تشکیل داد که در همه زوایای قانون مردم حضور دارند و این از مهمترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی ماست.

حجت‌الاسلام شیرازی با تأکید بر این‌که قوی‌ترین ملت‌ها ملتی است که به خدا توکل کند، گفت: امام فرمود که «باید بسیج جهانی اسلام را شکل داد» و آن‌زمان خیلی‌ها معنیِ این حرف را نفهمیدند؛ و امروز امت‌های اسلامی در جهان بیدار شده‌اند و حزب‌الله در لبنان، انصارالله در یمن، حشدالشعبی در عراق و دفاع وطنی در سوریه وارد صحنه شده‌اند و امروز ملت‌های قاره آمریکا و ملت‌های مسلمان با ایران هستند و به این سادگی نمی‌شود این انقلاب را شکست داد.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با تأکید بر این‌که بحث نفوذ جدی‌است، تصریح کرد: دشمن یک لحظه از انقلاب و نظام و مردم ما غافل نیست که البته طرح‌های آنها شکست خورد و من به دشمن خطاب می‌کنم که از «نفوذ» هم دست بردارید.

حجت‌الاسلام شیرازی ادامه داد: دشمنان برای این‌که انقلاب را از بین ببرند، از آغاز به مقابله برخاستند و امروز هم اساس این طرح، نفوذ است و رهبری هم تأکید کرده‌اند که نفوذ را جدی بگیرید.

وی کشور لیبی را مثال زد و گفت: لیبی به‌همراه سوریه در جنگ تحمیلی کمک‌های فراوانی به جمهوری اسلامی ایران کرد اما دشمن در لیبی نفوذ کرد و آن را تغییرماهیت دادند و به نابودی کشاندند و می‌خواهند این طرح را در ایران هم اجرا کنند. برای جذب افراد و تخریب از درون برنامه‌ریزی کرده‌اند و می‌خواهند از چهار راه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی وارد شوند.

مسؤول حوزه‌ نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه ادامه داد: در زمینه فرهنگی می‌خواهند همان طرحی که در آندلس برای شکستن حاکمیت اسلامی شکل دادند را پیاده کنند و در زمینه‌های مختلف دام‌های گسترده‌ای برای به انحراف‌کشاندن مسؤولان پهن کرده‌اند تا بتوانند انقلاب را متلاشی کنند.

شیرازی تأکید کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند تا ملت ایران زنده است و تا یک بسیجی در کشور زنده است و روحیه‌ شهادت‌طلبی در متن جامعه وجود دارد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی خطاب به دشمنان ایران اسلامی گفت: اگر می‌خواهید ملت ایران را بشناسید باید روز 7 اسفند را ببینید که ملت با شور و شعور و بصیرت در انتخابات حضور پیدا می‌کنند و نشان می‌دهند از آرمان‌ها عقب ننشسته‌اند و همچنین باید راهپیمایی 22 بهمن را ببینید که زن و مرد و پیر و جوان در آن شرکت می‌کنند.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه با تأکید بر این‌که آمریکایی‌ها باید خواب ببینند که به کشور ما بیایند، تصریح کرد: اگر آنها بخواهند با دم شیر بازی کنند و حتی وارد آب‌های ما بشوند مردم استان بوشهر ذلت آنها را به دنیا نشان می‌دهد؛ مانند حادثه‌ اخیر و دستگیری سربازان نیروی دریایی آمریکا که دولت‌مردانشان به وحشت افتادند و التماس کردند. اگر آنها خطا کنند باید بدانند که موشک‌های ایرانی تمام شناورها و زیردریایی‌ها و ناوهایشان را به آتش خواهد کشید که البته آنها می‌دانند که ایران راست می‌گوید.