جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

ایمنی در شهرکهای بازی شدیدتر و منسجم تر می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ایمنی در شهرکهای بازی شدیدتر و منسجم تر می شود

ایمنی در شهرکهای بازی شدیدتر و منسجم تر می شود

ایمنی در شهرکهای بازی شدیدتر و منسجم تر می شود

 

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت:طبق قانون باید شهرداریها در هنگام خرید تجهیزات فضای بازی و مناقصه ها برای خرید تجهیزات از تجهیزات دارای پروانه استاندارد خرید کنند.

بهره مند با بیان اینکه تا وقتی که این تجهیزات پروانه ایمنی استاندارد دریافت نکنند اجازه بهره برداری داده نمی شود،افزود:در همین خصوص ده روز پیش استاندارد نبودن یکی از همین وسایل بازی حادثه ای دلخراش را در برازجان رقم زد و جان مادر را گرفت و فرزند4 ساله اش را روانه بیمارستان کرد.

وی اضافه کرد: همچنین در شهرستان دیلم به یک پارک اجازه بهره برداری نداده و آن را پلمپ کردیم اما بهره بردار پلمپ را باز کرده است و این در حالیست که شهرداران مسوولیت اصلی بهره برداری از شهرک های بازی غیر استاندارد را بر عهده دارند.و در همین زمینه پیگیر مراحل قضایی آن هستیم.

مدیرکل استاندارد استان بوشهربیان داشت:باتوجه به شروع تعطیلات تابستان و استفاده بیشتر کودکان از فضای بازی در پارکها برنامه ریزی ما برای مهیا شدن ایمنی در شهرکهای بازی شدیدتر و منسجم تر می شود .و در کنار آن زمین های بازی نیز مشمول استاندارد هستند.

بهره مند گفت:اگر تجهیزات خریداری شده پارکها دارای علامت استاندارد باشند باز هم الزام نصب دارند و باید زیر نظر شرکت بازرسی تایید صلاحیت شده است.

وی افزود: هم اکنون  در شهر بوشهر تمام شهرک های بازی که در تملک بخش خصوصی است الزامات ایمنی را رعایت کرده اند اما در مورد زمین های بازی شهرداری ها ملزم به ثبت همه تجهیزات در سامانه ملی استاندارد ایران هستند و بازرسان استاندارد نیز هرسه ماه یکبار باید تجهیزات را کنترل کنند.