جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

آیت‌الله صفایی بوشهری: ۹ دی روز معرفت، بصیرت و مجاهدت سیاسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

آیت‌الله صفایی بوشهری: ۹ دی روز معرفت، بصیرت و مجاهدت سیاسی است

آیت‌الله صفایی بوشهری: ۹ دی روز معرفت، بصیرت و مجاهدت سیاسی است

آیت‌الله صفایی بوشهری: ۹ دی روز معرفت، بصیرت و مجاهدت سیاسی است

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست  جمعی از روحانیون حوزه علمیه بوشهر با اشاره به حماسه 9 دی‌ماه این روز را در تاریخ انقلاب اسلامی با اهمیت دانست و اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در نهم دی‌‌ماه با حضور  حماسی در خیابان‌ها  ضمن لبیک به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی فتنه دشمنان انقلاب اسلامی را در نطفه خفه کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ، نهم دی را روز بصیرت و بیعت اُمت با امامت و ولایت دانست و افزود: روز 9 دی یک روز بسیار تاریخی است که بر گرفته از متن مبانی دین و نشان از عقل سیاسی دینی است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه امیر المؤمنان علی «ع» در زمان خود آرزوی تحقق حماسه‌ای مانند حماسه نهم دی را داشتند گفت: وجود خواص بی بصیرت و عوامی که تابع این خواص بی بصیرت در زمان امام علی(ع) بودند مانع از تحقق حماسه‌ای مانند نهم دیماه و چنین برنامه‌هایی شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد: آموزه‌های امیرمومنان(ع) و هدایت‌های ایشان در  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، با راهنمایی‌های مقام معظم رهبری محقق شد و حماسه 9 دی به عنوان یک فراز تاریخی از ناحیه ولایتمداری مردم و حمایت از ولی فقیه در مقابل فتنه‌ها صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه نهم دی یک شکوه معرفتی و جهادی در ایران در راستای حمایت از اسلام و ولایت است خاطر نشان کرد: این روز یک روز عادی نیست و باید آن را به عنوان روز معرفت، بصیرت و مجاهدت سیاسی در مقابل فتنه و فتنه‌گران گرامی داشته شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر نقش مهم بصیرت‌افزایی و ولایت‌مداری در تحقق آموزه‌های دینی و ولایی تصریح کرد: هر کس در منظومه و مدار ولایت حرکت کند و نسبت به مقام معظم رهبری ارادت داشته و جهاد می‌کند، هم تکلیف شرعی خود را انجام داده، هم بصیرت سیاسی داشته و هم در دنیا و آخرت مصون می‌ماند.

آیت الله صفایی بوشهری، ولایت‌مداری را رمز پیروزی و سعادت دانست و گفت: هر کس در مسیر ولایتمداری دچار تخطی شود قطعاً سقوط می‌کند و این یک قاعده عمومی در فقه سیاسی اسلامی است.

نماینده ولی فقیه فقیه در استان بوشهر ضمن دعوت از همگان برای شرکت در مراسمات گرامیداشت حماسه تاریخی 9 دی خاطر نشان کرد: سفارش می‌کنم که همه روحانیت و حوزه‌های علمیه استان بوشهر ضمن شرکت در مراسم گرامیداشت روز 9 دی، مردم را نیز دعوت کرده و این روز مهم را در تاریخ اسلام و ایران تبیین کنند.