رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

اولين نشست هم انديشي در حوزه سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

اولين نشست هم انديشي در حوزه سلامت

استاندار كه قول داده بود با حضور دستگاه هاي اجرايي جلسه هم انديشي با كاركنان آن دستگاه ها برگزار كند امروز مهمان دانشگاه علوم پزشكي بوشهر بود.

در نشستي كه با حضور رييس دانشگاه علوم پزشكي معاونان وي در پرديس اين دانشگاه برگزار شد استاندار طرح تحول نظام سلامت را يكي از طرح هاي مهم دولت براي ارتقاء وضع سلامت در كشور خواند و گفت در كنار كاهش هزينه هاي درمان بايد به مردم آموزش داد كه با رعايت سبك زندگي مناسب به حفظ سلامتي خود كمك كنند.

آقاي سالاري كمك گرفتن از بخش خصوصي و خيران را براي توسعه مراكز و تجهيزات درماني مهم خواند و قول داد محلي براي ايجاد مركز طب كار در عسلويه و مكاني مناسب براي اقامت كاركنان دانشگاه علوم پزشكي در مركز يا يكي از شهرهاي استان اختصاص يابد.

رييس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر هم با اشاره به اين كه اين دانشگاه در سراسر استان شش هزار و 530 نيروي رسمي دارد گفت 153 عضو هيات علمي نيز در پنج دانشكده دانشگاه در حال تدريس هستند.

دكتر رييسي با بيان اين كه 225 مركز و خانه بهداشت در استان فعاليت دارند افزود از پانزدهم ارديبهشت كه طرح تحول سلامت شروع شده تاكنون هشت هزار بيماراز مزاياي آن استفاده كرده اند و 400 زايمان طبيعي هم رايگان انجام گرفته است.

نشست هم انديشي سپس در محل دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي و درماني بوشهر ادامه يافت و در اين بخش از نشست كاركنان دانشگاه مشكلات خود و شهروندان را مطرح كردند. مشكلاتي مانند حقوق و مزاياي بازنشستگان مسائل بهداشتي از جمله فاضلاب محله هاي قديمي بوشهر سگ هاي ولگرد و مسائل تغذيه اي .

استاندار در پاسخ به سئوالي در باره فاضلاب هايي كه به دريا ريخته مي شود به اين نكته اشاره كرد كه تكميل طرح نيمه تمام جمع آوري فاضلاب بوشهر 240 ميليارد تومان اعتبار مي خواهد .

آقاي سالاري اضافه كرد همچنين براي پيشگيري از افزايش آلودگي سواحل قرار شده تا شعاع 40 كيلومتري بوشهر هيچ واحد صنعتي آلاينده اي فعاليت نكند.