سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

اوج بار مصرف برق در استان بوشهر کاهش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

اوج بار مصرف برق در استان بوشهر کاهش می‌یابد

اوج بار مصرف برق در استان بوشهر کاهش می‌یابد

اوج بار مصرف برق در استان بوشهر کاهش می‌یابد

امرالله پاراد ظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه تغییر ساعت کار دستگاه‌های اجرایی از اول تیرماه برای کاهش مصرف برق اجرایی شد، اظهار داشت: از یکم تیرماه ساعات فعالیت ادارات استان بوشهر به جز بیمارستانها، مراکز امدادی و نظامی برای کاهش مصرف برق و جلوگیری از خاموشی  تغییر یافت و به مدت دو ماه ادامه دارد.

وی با تاکید بر قرار گرفتن مدیریت مصرف در دستور کار مشترکان برق استان بوشهر افزود: افزایش اوج بارمصرف برق در تابستان با شرائطی که وجود دارد از حد طبیعی عبور می‌کند که لازم است مشترکان برق مدیریت مصرف برق در دستور کار خود قرار دهند تا شرائط مصرف برق در استان بوشهر بحرانی نشود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر با بیان اینکه اوج بار مصرف برق در استان بوشهر 3.3 درصد است افزود: مصرف برق در استان بوشهر 3 برابر  میانگین مصرف برق در کشور است.

پاراد با اشاره به اینکه سهم مصرف برق مشترکان خانگی استان بوشهر 4 برابر متوسط کشوری است افزود: سهم مصرف برق خانگی در استان 10 هزار 600 کیلووات ساعت است که نسبت به متوسط کشوری 4 برابر است.

وی، از کاهش خاموشی‌ها در استان بوشهر خبر داد و گفت:  میزان خاموشی در استان بوشهر از 788 دقیقه در سال 92 به 234 دقیقه در سال 95 رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر با بیان اینکه اوج بار مصرف برق در استان بوشهر کاهش می‌یابد خاطر نشان کرد:  با تغییر ساعت کار ادارات در سال گذشته 70 تا 90 مگاوات کاهش پیک بار داشتیم و امسال پیش بینی می‌شود این رقم بیش از 80 تا 90 مگاوات برسد.

پاراد با بیان اینکه هر مشترک برق استان بوشهر به طور میانگین 43 هزار و 500 تومان هزینه برق پرداخت می‌کند افزود: کمترین میزان پرداخت هزینه برق توسط ادارات و سازمانها محقق شده است.