جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

آوای موج بوشهر سفیر فرهنگ ایران برای کره جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آوای موج بوشهر سفیر فرهنگ ایران برای کره جنوبی

اجرای «آوای موج» بوشهر در جشنواره فرهنگی ایران -کره جنوبی

آوای موج بوشهر سفیر فرهنگ ایران برای کره جنوبی

بهروز فرح شیرازی مدیر روابط عمومی گروه موسیقی آوای موج با اعلام این خبر، گفت: این گروه به سرپرستی محسن آقایی و خوانندگی آماج با گروهی ١٠نفره از بوشهر با سازبندی متنوع و ترکیب موسیقی و حرکات آیینی از فرهنگ و آداب و رسوم غنی بوشهر، به عنوان سفیر فرهنگی ایران بزرگ در این جشنواره فرهنگی به اجرای برنامه می‌پردازد.

وی افزود: گروه آوای موج که در جشنواره بین المللی موسیقی فجر سال گذشته به عنوان برگزیده موسیقی نواحی ایران مطرح شده بود، به دلیل قدرت نوازندگی و فرم خاص ترکیب سازهای کوبه‌ای از میان بر‌ترین گروه‌های موسیقی نواحی ایران برای این برنامه برگزیده شده است.

مدیر روابط عمومی «آوای موج» در ادامه صحبت‌هایش توضیح داد: در قسمت دیگری از برنامه گروه موسیقی «نَم سادَنگ» از کره جنوبی به اجرای موسیقی سنتی کره خواهد پرداخت. ناگفته نماند این جشنواره در پی سفر «پارک گون هی» رئیس جمهور کره جنوبی به تهران برگزار می‌شود. این گروه بین المللی که با نام «نَم سادَنگ په» نیز شناخته می‌شود، با اجرای نوازندگان خود سبک نوازندگی اواخر دوران «چوسان» کره جنوبی را زنده خواهد کرد. از دیگر قسمت‌های جذاب این فستیوال هنری مشترک، اجرای برنامه گروه پانتومیم نقاشی «قهرمان» از کره جنوبی است. این نمایش عملکرد غیر کلامی نوآورانه‌ای است که با استفاده از سبک‌ها و شیوه‌های متنوع نقاشی همراه با جلوه‌های بصری باور نکردنی و یک ترکیب شوخ پانتومیم و کمدی به اجرا درخواهد آمد.

بهروز فرح شیرازی خاطرنشان کرد: فصل مشترک و زبان فرهنگی کره جنوبی و ایران در این جشنواره فرهنگی قطعه‌ای ست مشترک با همنوازی گروه موسیقی «آوای موج» و گروه موسیقی «نَم سادَنگ». تنظیم این قطعه به گونه‌ای ایست که در اجرای قطعه پایانی گروه «نَم سادَنگ»، گروه موسیقی «آوای موج» با نمایشی خاص وارد صحنه شده و قطعه مشترک به سبک سوال و جواب و همنوازی دو گروه با تلفیق فرهنگ نوازندگی دو کشور شکل می‌گیرد.

محسن آقایی سرپرست گروه و نوازنده نی انبان گروه موسیقی آوای موج نیز درباره این اجرا گفت: اجرای ما در این فستیوال با پیام فرهنگی «هنر موسیقی را با اجرای زنده بشناسیم نه پلی بک» به روی صحنه خواهد رفت. در این برنامه سعی شده معرفی کاملی از موسیقی مقامی بوشهری شامل موسیقی‌های بخش پژوهشی، آیینی، موسیقی کاربر روی دریا، حماسی (جنگ نامه خوانی)، مذهبی (سنج و دمام) و موسیقی درمانی (موسیقی زار) صورت گیرد.

محسن آقایی (سرپرست گروه و نوازنده نی انبان) و آماج (خواننده) در کنار علی رضا فرحی، سیاوش مهیمنیان آزاد، مهدی گلستان، فرهاد گلگون، سهند امامزاده، ایمان فرخی، حرکات آیینی هادی منوچهری و امین باسره (نوازنده)، احسان می‌رضیایی (مدیر برنامه) و بهروز فرح شیرازی (روابط عمومی) اعضای گروه موسیقی «آوای موج» را تشکیل می‌دهند. این فستیوال بزرگ فرهنگی با حضور مقامات دو کشور، جمعی از هنرمندان، مسولین و سایر مدعووین انجام می‌گیرد.

گروه موسیقی آوای موج با نیرویی جوان و اجرایی متفاوت و پرشور از موسیقی بوشهر در اسفند ماه سال گذشته جایگاه اولین فروش کامل بلیط سی و یکمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر را در میان تمامی شرکت کنندگان جشنواره، از آن خود کرد و در تهران با حمایت موسسه فرهنگی هنری فروغ فلق با مدیریت زهرا همتی فعالیت خود را ادامه می‌دهد.