جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل در استان بوشهر بازخوانی می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل در استان بوشهر بازخوانی می‌شود

اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل در استان بوشهر بازخوانی می‌شود


اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل در استان بوشهر بازخوانی می‌شود

اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل در استان بوشهر بازخوانی می‌شود

 نصرالله شفیعی پیش از ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی برگزاری مراسم سالگرد امام راحل با گرامیداشت  بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از اجرای مراسم 14 و 15 خرداد در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: احیای مبانی و اصول فکری حضرت امام راحل به عنوان راهبرد اصلی نظام ایران اسلامی و ترویج، تعمیق و توسعه اندیشه‌های حضرت امام راحل به عنوان مسیر آینده انقلاب اسلامی از اهداف برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل است.

وی، تبیین شخصیت فکری و عملی حضرت امام راحل و معرفی به نسل‌های انقلاب اسلامی را از دیگر اهداف برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل دانست و خاطر نشان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره قیام تاریخ ساز یوم‌الله 15 خرداد سال 42 به عنوان مبدأ نهضت اسلامی ایران از دیگر اهداف برگزاری مراسم 14 و 15 خرداد  در استان بوشهر است.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر به رویکردهای برگزاری مراسم 14 و 15 خرداد اشاره کرد و گفت:  رویکرد مراسم سالگرد  ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در استان بوشهر، بازخوانی اندیشه‌ها و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) در ابعاد مختلف است.

شفیعی، معرفی منویات و شخصیت حضرت امام راحل به عنوان یکی از محورهای مهم افزایش وحدت و همبستگی گروه‌های مختلف کشور را از دیگر رویکردهای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل دانست و بیان کرد: آگاهی بخشی به نسل جوان و معرفی شخصیت حضرت امام راحل به عنوان الگویی کامل برای مردم و مسئولان از دیگر رویکردهای این مراسم است.

وی، تاکید بر ادامه راه «امام انقلابی ملت» را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تاکید بر ادامه راه امام انقلابی ملت به عنوان تنها راه پیشرفت و تحقق اهداف مردم و نظام، تبیین ریشه‌ها، چگونگی شکل‌گیری و دستاوردهای قیام 15 خرداد به عنوان مبدأ نهضت اسلامی و طلیعه انقلاب اسلامی از رویکردهای برگزاری مراسم 14 و 15 خرداد است.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت فرهنگی و تبلیغی سازمان‌های مردم نهاد و کانون‌های مردمی استان برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل افزود: استفاده از ظرفیت فرهنگی و تبلیغی بسیج، مساجد، کانون‌های فرهنگی و هنری، هیئت‌های مذهبی و دیگر سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه کمی و کیفی مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) باید مورد توجه قرار بگیرد.

شفیعی با اشاره به اینکه مراسم سالگرد ارتحال امام در تمامی نقاط استان بوشهر  برگزار می‌شود تاکید کرد: مراسم 14 و 15 خرداد با هماهنگی انجام شده ظهر و شامگاه 13، 14 و 15 خرداد در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار می‌شود و سخنرانان ویژگی‌های  شخصیت امام راحل و جایگاه 15 خرداد در پیروزی انقلاب اسلامی  تشریح می‌کنند.

وی برپایی نمایشگاه عکس، کتب و تولیدات فرهنگی را از دیگر برنامه‌های دانست و گفت: از فضای نمایشگاه‌های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان برای ایجاد غرفه‌ای با موضوع امام(ره) و برپایی نمایشگاه عکس، کتب و  عرضه تولیدات فرهنگی استفاده می‌شود.