جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اندیشه‌های شهدای قرآنی تبیین و ترویج شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اندیشه‌های شهدای قرآنی تبیین و ترویج شود

امام جمعه بوشهر گفت: شهدای قرآنی با بهره جستن از آموزه‌های کتاب وحی راه سعادت و کمال خود را ترسیم کردند که لازم است اندیشه‌های این شهداء برای جوانان و نسل نوجوان تبیین و ترویج شود.

اندیشه‌های شهدای قرآنی تبیین و ترویج شود

 

آیت‌الله صفایی بوشهری در دومین یادواره شهدای قرآنی استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام اظهار داشت: شهدای قرآنی دارای ویژگی‌هایی هستند که بررسی هر بعد آن مایه سربلندی و اوج کمال انسانی است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه شهدای قرآنی کسانی هستند که خداوند به آنها قابلیت خاص عنایت کرده تصریح کرد: شهدای قرآنی یک ویژگی ممتاز دارند که در عرش نیز ممتاز محسوب می‌شوند.
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه شهدای قرآنی از ارزش بالایی برخوردار هستند افزود: شهدا از بالاترین ارزش‌های جامعه محسوب می‌شوند و هرگز زمان و مکان از ارزش‌های شهدا نمی‌کاهد.
 صفایی بوشهری تاکید کرد:  قرآن حق و یقین است و شهدا هم به دنبال حقیقت و یقین بودند و سراسر زندگانی آنها حکایت از حق محوری دارد.
 نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه قرآن نوراست و شهدا نیز صادق‌ترین انسان‌ها در گفتار و عمل بودند، اظهار داشت: قرآن تجلی ذات اقدس خداوندی است و شهدا نیز تجلی انوار الهی هستند.
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه قرآن دعوت کننده به صراط مستقیم است و شهدا هم جامعه را به پیروی از قرآن و اهل بیت(ع) دعوت می‌کردند خاطرنشان کرد: تعلیم و تزکیه از اهداف قرآن است که شهدا هم به تاسی از قرآن در راستای تزکیه اندیشه خویش و مردم بودند.
صفایی بوشهری با تاکید بر تبیین اندیشه‌های شهدای قرآنی تصریح کرد:شهدای قرآنی با بهره جستن از آموزه‌های کتاب وحی راه سعادت و کمال خود را ترسیم کردند که لازم است اندیشه‌های این شهداء برای جوانان و نسل نوجوان تبیین و ترویج شود.
دبیر هفته قرآن و عترت استان بوشهر نیز  با بیان اینکه نخستین یادواره شهدای قرآنی سال قبل برگزار شد افزود:  16 اسفند به پاس گرامیداشت از شخصیتی برجسته چون میرزا معتقد اهرمی صاحب قرآن رمزدار نخستین یادواره شهدای قرآنی  در استان بوشهر برگزار شد.
عالی‌پور با بیان اینکه امروز دومین یادواره شهدای قرآنی استان بوشهر برگزار شد گفت:  شهدای قرآنی استان بوشهر شامل  17 شهید فرهنگی، 14 شهید روحانی و 5  شهید سپاهی و 12 شهید سایر اقشار هستند.
در این همایش از خانواده 48 شهید قرآنی استان تجلیل شد.