جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

انجمن مفاخر فرهنگی استان بوشهر تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

انجمن مفاخر فرهنگی استان بوشهر تشکیل می‌شود

انجمن مفاخر فرهنگی استان بوشهر تشکیل می‌شود

انجمن مفاخر فرهنگی استان بوشهر تشکیل می‌شود

آنیتا مظفری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به نقش مهم  مطالعه کتاب در توسعه و پیشرفت فرهنگ اظهار داشت: فرهنگ جامعه بدون مطالعه کتاب دچار آسیب و مشکل می‌شود.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی، مطالعه کتاب افزود: یکی از برنامه‌های مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه پایدار  فرهنگی جامعه در پایتخت کتاب بسترسازی و فرهنگ سازی مطالعه است که در این راستا فرایند نشر شامل حمایت از چاپخانه‌داران، سازمان‌های انتشاراتی و نویسندگان در دستور کار قرار دارد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه شهر بوشهر به عنوان پایتخت کتاب در کشور تعیین شده است خاطر نشان کرد: با ارزیابی 32 نوع فعالیت در حوزه مطالعه و کتابخوانی، شهر بوشهر به عنوان پایتخت کتاب معرفی شد و افزایش فرهنگ مطالعه کتاب در اولویت قرار دارد.

مظفری از راه‌اندازی انجمن مفاخر فرهنگی استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد:در راستای معرفی، حمایت از مولفان و بزرگداشت عالمان و متفکران عرصه فرهنگ و کتاب، انجمن مفاخر فرهنگی استان بوشهر تشکیل می‌شود.

وی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در استان بوشهر بیان کرد: نمایشگاه بزرگ کتاب اواخر آذرماه در مرکز استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود که در کنار این برنامه تجلیل از نویسندگان، رونمایی از کتاب، جشن مطالعه، نقد و بررسی کتاب‌ها، تجلیل و معرفی نویسندگان مورد توجه قرار دارد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 500 نویسنده دراستان بوشهر وجود دارد افزود: بانک اطلاعاتی نویسندگان استان بوشهر تهیه که تاکنون نام  280 نفر در آن ثبت شده است.

مظفری از برگزاری هفته کتاب در کشور از بوشهر خبرداد و گفت: با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه بیست‌وپنجمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران فردا با نواخته شدن زنگ مطالعه در مدرسه فرزانگان از بوشهر آغاز می‌شود.

وی برگزاری ایستگاه نقاشی و بازدید از مدرسه مصلحیان به عنوان برترین  مدرسه مروج کتابخوانی از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در بوشهر دانست و گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی تفاهم‌نامه «پرواز با کتاب» و «ایستگاه کتاب» بین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرودگاه‌ها  استان بوشهر منعقد شده است.