جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح در استان بوشهر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح در استان بوشهر آغاز شد

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح در استان بوشهر آغاز شد

در استان بوشهر با جمعیت بیش از یک میلیون و 32 هزار نفر 691 هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که 26 هزار و 211 نفر از این تعداد رای اولی به شمار می‌روند.

در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم 251هزارو 725 نفر، حوزه انتخابیه دشتستان 151هزارو 756 نفر، حوزه انتخابیه کنگان ، دیر، جم و عسلویه 191هزارو 84 نفر و حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان 96هزارو 841 نفر واجد شرایط رای، هستند.

همه متولدان هفتم اسفند 76 به قبل می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

جانشین رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر همراه داشتن شناسنامه و شماره ملی را لازمه رای دادن عنوان کرد و از مردم خواست در ساعات اولیه برای رای دادن مراجعه کنند.

آقای موسوی افزود: 695 شعبه اخذ رای در استان پیش بینی شده است که 479 شعبه ثابت هستند و 216 شعبه سیار و 411 شعبه نیز در شهرها و 284 شعبه در روستاها مستقر شده‌اند.

وی همچنین با اشاره به مهیا بودن همه امکانات برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و باشکوه گفت: 14 هزار نفر در برگزاری انتخابات 7 اسفند، مشارکت دارند.

جانشین رئیس ستاد انتخابات استان افزود: دو نامزد در عرصه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و 38 نامزد در چهار حوزه انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی ادامه داد: صندوق سیار رای به وسیله بالگرد به مناطق صعب العبور یا سکوهای نفتی و گازی برده می‌شود تا افراد حاضر در این نقاط هم بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

آقای موسوی گفت: مردم استان بوشهر همواره حضوری پرشور در انتخابات داشته اند و میانگین مشارکت مردم این استان در انتخابات بالاتر از میانگین کشوری است.

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مدت 10 ساعت یعنی تا ساعت 18 ادامه خواهد داشت.

استان بوشهر یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری و چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.