جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس استان بوشهر برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس استان بوشهر برگزار می‌شود

انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس استان بوشهر برگزار می‌شود

انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس استان بوشهر برگزار می‌شود

ناصر کرمی بعدازظهر دیروز در نشست ستاد هماهنگی بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی  اظهار داشت: در جامعه مردم سالار که همه ارکانش با رای مردم انتخاب می‌شوند نیاز است دانش آموزان نیز درک انتخاب خوب و مناسب را دریابند و به رای خود، آگاهی داشته باشند.

وی با تاکید بر نقش این انتخابات در کاهش آسیب‌های انتخابات در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: اگر دانش آموزان با مفهوم رای و انتخابات آشنا شوند و بدانند که رای شان تاثیرگذار است، دیگر آسیب‌های آتی انتخابات کشوری کمتر می‌شود و آسیب‌های ناشی از نا آگاهی مردم پیش نمی‌آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه شورای دانش آموزی در مدرسه نقش همراهی با مدیر مدرسه را ایفا می‌کند افزود: این شورا در مسائل مدرسه کمک‌یار هستند پس نیاز است به این دانش آموزان بها داشته شود و حتی در نشست‌های رسمی مدرسه نقش آنان پررنگ تر شود.

کرمی، هدف از انتخابات یاد شده را تمرین دمکراسی دانست و خاطر نشان کرد: انتخابات شورای دانش‌آموزی فقط برگزاری انتخابات نیست بلکه دانش آموزان باید اهداف والاتری داشته باشند چراکه انتخابات شورای دانش آموزی باید تمرین دموکراسی باشد و دانش آموزان را در فعالیت های مدرسه دخالت دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه انتخابات شورای دانش آموزی سوم آبان ماه در بیش از 1503 آموزشگاه استان بوشهر برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: انتخابات امسال در دو نوبت صبح و عصر برگزار که صبح ساعت 8:30 و عصر ساعت 14 در مدارس انجام می‌شود و انتظار می‌رود مدارسی که بستر لازم برای انتخابات الکترونیکی را دارند انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنند.