جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

انتخابات شورای دانش آموزی در تعدادی از مدارس استان بوشهر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخابات شورای دانش آموزی در تعدادی از مدارس استان بوشهر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

انتخابات شورای دانش آموزی در تعدادی از مدارس استان بوشهر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

انتخابات شورای دانش آموزی در تعدادی از مدارس استان بوشهر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

ناصر کرمی  صبح امروز امروز در برگزاری بیستمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی استان بوشهر با بیان اینکه دانش‌آموزان نقش مهمی در عرصه‌‌های مختلف اجتماع دارند اظهار داشت:  برای حضور دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان در عرصه‌های مختلف جامعه آماده‌سازی آنان امری مهم است که شورای دانش آموزی فرصت سهیم شدن این آینده‌سازان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و آمادگی برای حضور در این عرصه‌ها را ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر تمرین وظیفه شناسی دانش‌آموزان در انتخابات شورای دانش‌آموزی افزود: انتخابات شورای دانش آموزی تمرینی برای مشارکت‌های اجتماعی دانش‌آموزان ، یادگیری انتخاب درست و تمرینی برای  وظیفه شناسی دانش‌آموزان است و باید از این فرصت بهره لازم برده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر همکاری شورای دانش آموزی در کنار مدیر مدرسه  گفت: شورای دانش آموزی در مدرسه نقش همراهی با مدیر مدرسه را ایفا می‌کند.

کرمی با بیان اینکه انتخابات شورای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور  در مدارس استان بوشهر برگزار شده گفت: 148 هزار دانش آموز استان بوشهر در 1500 مدرسه در انتخابات شورای دانش آموزی شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 27 هزار و 500 دانش‌آموز کاندیدای انتخابات شورای دانش‌آموزی استان بوشهر شده‌اند افزود: در این انتخابات بیش از 11 هزار و 500 دانش‌آموز به عنوان اعضای اصلی و علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه این انتخابات نوید بخش برنامه‌های توسعه‌ای آینده است خاطر نشان کرد:  این انتخابات برگزار می‌شود تا  دانش‌آموزان بتوانند برای توسعه جامعه برنامه‌ریزی کنند و دو برنامه کوتاه مدت وبلند مدت  را نوید می‌دهد.

کرمی بیان کرد:  برنامه کوتاه مدت به عنوان مشاوران و همراهان مدیر و به عنوان تصمیم گیرنده در اموراجرایی مدرسه و بهتر اجرا شدن فعالیت‌های مدارس و در برنامه‌های بلند مدت بار سنگین آینده جامعه بر دوش دانش آموزان است.

وی با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود: برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید دانش آموزان خود را برای آینده آماده کنندکه در این زمینه باید خودباوری مسئولیت پذیری دانش‌آموزان ارتقا یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه انتخابات شورای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور در استان بوشهر برگزار شده است گفت: این انتخابات در تعدادی از مدارس استان بوشهر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.