جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

انتخابات خانه مطبوعات استان بوشهر 10 خرداد - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخابات خانه مطبوعات استان بوشهر 10 خرداد

انتخابات خانه مطبوعات استان بوشهر 10 خرداد

انتخابات خانه مطبوعات استان بوشهر 10 خرداد

آنیتا مظفری روز درگفتگو با خبرنگاران افزود: انتخابات این دوره از خانه های مطبوعات سراسر کشور از ساعت 8 تا 16 دهم خردادماه به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
وی اظهار کرد: مجمع عمومی خانه مطبوعات برای نخستین بار است که در سراسر کشور انتخابات اعضای هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه را به صورت الکترونیکی برگزار می کند.
مظفری افزود: متقاضیان نامزدی در این انتخابات و کسانی که قصد شرکت در این انتخابات را دارند باید تا روز ششم خرداد از طریق سایت khanehmatbooat.ir نسبت به نام ثبت نام و بارگذاری مشخصات خود اقدام کنند.
وی گفت: در این انتخابات 2 نفر مدیرمسئول سایت، پایگاه خبری و یا نشریات چاپی همراه با یک نفر البدل(حداقل چهار نامزد)، سه نفر روزنامه نگار همراه با 2 عضو البدل (حداقل 6 نامزد)، یک نفر نماینده خبرگزاری های سراسری همراه با یک نفر علی البدل (حداقل سه نامزد)، یک نفر نماینده نشریات سراسری همراه با یک نفر علی البدل (حداقل 2 نامزد) انتخاب خواهند شد.
مظفری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک شرایطی را فراهم می کند که یک سری تسهیلات را پیش بینی کرده که نحوه برخورداری اعضای خانه مطبوعات رسانه از این تسهیلات را خود خانه مطبوعات مشخص خواهد کرد.
وی افزود: همچنین معاونت مطبوعاتی اختیاراتی نیز به خانه مطبوعات استانها تفویض خواهد کرد که به ارتقا جایگاه خانه مطبوعات و رسانه کمک شایانی خواهد کرد.
مظفری ادامه داد: در این ارتباط با توجه به تدابیر پیش بینی شده خبرنگاران برای ورود به نشست های خبری نیز باید از خانه مطبوعات و رسانه مجوز مربوطه را دریافت کنند.
وی گفت: همچنین مجوز برگزاری نشست های خبری و جشنواره ها نیز به خانه مطبوعات و رسانه در سطح استان ها داده می شود.
مظفری تاکید کرد: این انجمن صنفی متعلق به خود اصحاب رسانه است از این رو امیدواریم با حضور پررنگ خود زمینه تقویت این صنف را فراهم کنند.
هم اکنون دراستان بوشهر بیش از 30 نشریه محلی، 80 سایت و پایگاه خبری مجازی و افزون بر300 خبرنگار و فعال رسانه ای مشغول فعالیت هستند.