جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

آموزش مهارتی‌های آبزی‌پروری در شهرستان دیر راه‌اندازی شد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آموزش مهارتی‌های آبزی‌پروری در شهرستان دیر راه‌اندازی شد

آموزش مهارتی‌های آبزی‌پروری در شهرستان دیر راه‌اندازی شد

آموزش مهارتی‌های آبزی‌پروری در شهرستان دیر راه‌اندازی شد

 

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های شهرستان دیر آبزی‌پروری و طرح‌های شیلاتی است که در این راستا آموزش مهارتی‌های آبزی‌پروری در شهرستان دیر راه‌اندازی شد.
 حسن موسوی  در نشست با  مسئولان عمل آوری ماهی و میگوی شهرستان دیر با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس ظرفیت‌های مناطق ارائه می‌شود اظهار داشت: شهرستان دیر دارای ظرفیت‌های متعددی است که آموزش‌های مهارتی بر اساس این ظرفیت‌ها تدوین و ارائه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شیلات از ظرفیت‌های مهم شهرستان دیر است خاطر نشان کرد: ظرفیت خوبی برای ارتقای مهارت در حوزه شیلات در این شهرستان وجود دارد که اداره آموزش فنی و حرفه‌ای با تربیت نیروی انسانی، کار در شیلات را کاربردی‌تر می‌کند.
سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیر از زمینه مناسب برای ارتقای مهارت در بخش شیلات سخن گفت و افزود: فنی و حرفه‌ای آمادگی تربیت نیروی انسانی و ارتقای مهارت در حوزه شیلات را دارد.
موسوی پرورش ماهی در قفس و آبزی‌پروری از مهم‌ترین ظرفیت‌های شیلاتی در دیر دانست و تصریح کرد: با ارتقای کیفیت و توسعه در تکنیک‌های نوین پرورش ماهیان و آبزیان می‌توان بهره بیشتری را در این حوزه کسب کرد.
وی خاطرنشان کرد: با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، افزایش مهارت‌های شغلی شاغلان صنعت شیلات، ایجاد مهارت در علاقمندان شهری و روستایی به اشتغال در این حوزه و سطح بندی مهارتی شاغلان و کارجویان بخش شیلات در سطح شهرستان دیر فراهم می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمل آوری ماهی و میگوی شهرستان دیر نیز اظهارکرد: هرچه سرمایه گذاری بیشتر در بخش شیلات انجام شود، طبعا منافع بیشتری از آن متوجه شهرستان دیر می‌شود.
فخری تصریح کرد: نیروی انسانی در بخش شیلات با برخورداری از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کاربردی‌تر و عملیاتی‌تر به کار ادامه می‌دهد و آموزش‌های در حوزه پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس می‌تواند در توسعه این مشاغل در شهرستان دیر بسیار اثر بخش باشد.