جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

آموزش‌های پیش از ازدواج از آموزش و پرورش آغاز شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش‌های پیش از ازدواج از آموزش و پرورش آغاز شود

آموزش‌های پیش از ازدواج از آموزش و پرورش آغاز شود

آموزش‌های پیش از ازدواج از آموزش و پرورش آغاز شود

عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان بوشهر با تاکید بر ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به ویژه موضوع طلاق اظهار داشت: در راستای ساماندهی و افزایش ازدواج موفق و کاهش طلاق، نیازمند اقدامات آموزشی و فرهنگی جدی و کاربردی هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با اشاره به نقش آموزش‌های پیش از ازدواج در کاهش آسیب اجتماعی طلاق تصریح کرد: باید آموزش‌های پیش از ازدواج را در مقاطع تحصیلی پایه و از آموزش و پرورش آغاز کرد.

وی، استفاده از رسانه ملی در کاهش طلاق مهم دانست و افزود: همچنین برای مقابله با آسیب‌های پیش روی ازدواج و فرهنگ سازی در این زمینه رسانه ملی و سایر رسانه‌ها توجه جدی داشته باشند.

گراون با تاکید بر توجه دستگاه‌های فرهنگی در امور ازدواج جوانان عنوان کرد: باید با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی در امر ازدواج گام‌های اساسی برداشته شود.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر استفاده از توانمندی سازمان‌های مردم نهاد در امر ازدواج و کاهش طلاق بیان کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی آموزشی مناسب به همراه بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه های فرهنگی و توانمندی سازمان‌های مردم نهاد شاهد افزایش ازدواج موفق و کاهش طلاق باشیم.

وی با اشاره به حل مشکلات پرداخت وام ازدواج گفت: امسال موانع پیش روی پرداخت وام ازدواج برداشته شده است که نقش مهمی در حل مشکلات زوجین دارد.

گراوند با اشاره به برنامه‌های اوقات فراغت تاکید کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر گزارش ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمینه اوقات فراغت استان بوشهر تهیه کند.