جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان وظیفه سپاه استان بوشهر توسعه می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان وظیفه سپاه استان بوشهر توسعه می‌یابد

آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان وظیفه سپاه استان بوشهر توسعه می‌یابد

آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان وظیفه سپاه استان بوشهر توسعه می‌یابد

سردار علی رزمجو صبح امروز در نشست با مدیر کل و کارشناسان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به طرح توانمندسازی سربازان وظیفه اظهار داشت: سربازان سرمایه عظیمی از کشور هستند که در اختیار نظام قرار دارند و باید برای توانمندسازی مهارتی آنان در راستای ایجاد زمینه‌های اشتغال پس از خدمت سربازی گامی مهم برداشته شود.

وی با بیان اینکه توانمندسازی مهارتی سربازان آینده شغلی آنان را تضمین می‌کند افزود: باید ارایه آموزش‌های مهارتی با نیاز سنجی بازار کار صورت گیرد تا خروجی آن منجر به اشتغال پایدار برای سربازان در آینده شود.

سردار رزمجو مهارت آموزی را رکن اصلی اشتغال دانست و عنوان کرد: سپاه امام صادق (ع) در استان بوشهر آمادگی لازم برای توسعه مهارت آموزی با تمام امکانات را در بین نیروهای کادر و وظیفه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با تاکید بر توسعه آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان وظیفه سپاه استان بوشهر گفت:آموزش‌های مهارتی برای فراهم شدن زمینه اشتغال سربازان وظیفه پس از پایان دوره خدمت برای ورود به بازار کار اجرا می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش‌های مهارتی برای فراهم شدن زمینه اشتغال سربازان وظیفه پس از پایان دوره خدمت برای ورود به بازار کار اجرا می‌شود.

عبدالرسول کازرونی با بیان اینکه توسعه بدون آموزش‌های مهارتی پایدار نیست اظهار داشت: توسعه بدون آموزش‌های مهارتی مفهومی ندارد و یکی از ضرورت‌ها و الزامات توسعه اقتصادی و تغییرات اجتماعی و فرهنگی، توجه ویژه به ارتقای فرهنگ مهارت آموزی است.

وی به توانمندسازی مهارتی سربازان وظیفه اشاره کرد و افزود: طرح توانمندسازی سربازان وظیفه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با هدف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال از طریق توانمندسازی نیروی انسانی و تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در دستور کار آموزش فنی و حرفه‌ای است.

کازرونی پادگان را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه دانست و خاطر نشان کرد: باید در این فرصت با ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها را فراهم شود.

در این نشست بر انعقاد تفاهم نامه همکاری برای توسعه مهارت آموزی در بین سربازان سپاه استان تاکید و خواستار اجرای بیشتر دوره‌های مهارتی برای سربازان شدند.