جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

آموزش‌های مهارتی سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش‌های مهارتی سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر اجرایی می‌شود

آموزش‌های مهارتی سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر اجرایی می‌شود

آموزش‌های مهارتی سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر اجرایی می‌شود

احمد لیراوی صبح امروز در نشست با فرمانده و کارکنان انتظامی بوشهر با اشاره به نقش مهم و موثر پلیس در ایجاد امنیت و آسایش اظهار داشت: نیروی انتظامی در عرصه امنیت، اقتدار و صلابت جامعه اسلامی نقش مهم و موثری دارد که در این راستا از خدمات ارزنده آنان قدردانی می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم مهارت در حل بسیاری از مشکلات بر توجه به مهارت‌افزایی کارکنان تاکید کرد و افزود: آموزش‌های مهارتی سربازان را در مسیر اشتغال قرار می‌دهد.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با تاکید بر مهارت افزایی سربازان نیروی انتظامی بوشهر خاطر نشان کرد: آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای، سربازان را برای ورود به بازار کار پس از اتمام خدمت مقدس سربازی آماده می‌کند.

 لیراوی با بیان اینکه طرح آموزش فنی و حرفه‌ای سربازان  تهیه و ابلاغ شده است  اظهار داشت: آموزش مهارتی درپادگان به منظور احراز شرایط اشتغال جوانان بعد از خدمت سربازی، تحت عنوان طرح آموزش فنی و حرفه‌ای سربازان توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تهیه و پس از تصویب هیئت دولت و مقام معظم رهبری آیین‌نامه اجرایی آن به نیروهای مسلح و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه بی‌مهارتی بیکاری و بروز آسیب‌هایی را در جامعه فراهم می‌کند،گفت: سربازان فاقد مهارت پس از خدمت سربازی بیکار می‌شوند از این نظر برای فراهم کردن زمینه اشتغال این افراد طرح مهارت افزایی سربازان اجرایی می‌شود.

لیراوی ارائه آموزشهای مهارت محور به نیروهای وظیفه را گامی موثر برای ایجاد زمینه‌های کسب و کار عنوان کرد و افزود: نقش تأثیرگذار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایجاد اشتغال پایدار موثر غیر قابل انکار است.

وی  با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر اجرایی می‌شود گفت: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت و کسب شرایط اشتغال و کاهش دغدغه آنان برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری فرماندهی نیروی انتظامی استان بوشهر در پادگان‌ها و پاسگاه‌های این فرماندهی به صورت گسترده ارائه می‌شود.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به نقش تأثیرگذار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایجاد اشتغال پایدار، پادگان را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه دانست و تاکید کرد: باید در این فرصت با ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها فراهم شود. ‎