جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم استان بوشهر توسعه می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم استان بوشهر توسعه می‌یابد

آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم استان بوشهر توسعه می‌یابد

آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم استان بوشهر توسعه می‌یابد

 

 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم روستایی و عشایری استان بوشهر از اولویت‌های مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان است.
 
عبدالرسول کازرونی  در نشست با مسئولان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی و بازار محور، سهم بزرگی در توسعه اقتصادی دارند اظهار داشت: سهم آموزش‌های مهارتی و بازار محور در توسعه منابع انسانی و اقتصادی کشور بسیار مهم که توجه جدی به این نوع آموزش‌ها در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شده است.
 
وی با بیان اینکه توجه به آموزش‌های مهارتی و بازار محور از رویکردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است افزود: آموزش‌های مهارتی و بازار محور در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه پنجم توسعه کشور در حال انجام است.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه امروز بدنه دولت بسیار حجیم است و قادر به جذب افراد بیکار نیست افزود: باید نگرش افراد جویای کار را به سمت ایجاد مشاغل کارآفرین تغییر داد که یکی از راه‌های تغییر این نگرش، توجه به آموزش‌های مهارتی بازار محور و مشاغل خرد و خانگی است.
 
کازرونی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور باید نرخ مشارکت اقتصادی از طریق توسعه تولیدات غیر کارخانه‌ای و مشاغل خرد و خانگی به 48 درصد برسد که هنوز با آن فاصله داریم.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون در استان بوشهر 15مرکز ثابت دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای و 125 آموزشگاه بخش خصوصی مشغول آموزش‌های مهارتی هستند افزود: توجه به آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم روستایی و عشایری استان بوشهر از برنامه‌های جدی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان این که روستاهای این استان ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه دارند، تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی به روستائیان به ویژه در حوزه کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی یکی از راه‌های توسعه نیروی انسانی و ایجاد اشتغال برای آنان است.
 
کازرونی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر خواست بر اساس ظرفیت‌های واقعی هر روستا، نیازهای آموزشی و توسعه‌ای آن را به مراکز آموزش و فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اعلام تا با برنامه ریزی مدون در توسعه آموزش‌های روستایی در سطح استان تلاشی دوچندان شود.