جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای روند مهارت آموزی را تسهیل می‌کنند - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای روند مهارت آموزی را تسهیل می‌کنند

آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای روند مهارت آموزی را تسهیل می‌کنند


 عبدالمجید دراهکی ظهر امروز در نشست با رئیس و اعضای کانون و انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان از تلاش ، تعامل و همکاری کانون انجمن‌های صنفی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای با بخش دولتی، اظهار داشت : نقش آموزشگاه‌های آزاد و بخش خصوصی در توسعه و ترویج آموزش‌های فنی و مهارتی را بسیار تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه حمایت از آموزشگاه‌های آزاد یکی از اولویت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است تصریح کرد: نخستین تاثیرگذاری این آموزشگاه‌ها، کم کردن تصدی‌گری دولت و اعتماد به بخش خصوصی است.

دراهکی با تاکید بر توسعه آموزش‌های مهارتی با تکیه بر مشارکت بخش خصوصی بیان کرد: ایجاد فرصت‌های رقابتی و افزایش بهره‌وری و کارایی، آموزش‌های مهارتی از جمله تأثیرات ایجاد و توسعه آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در استان است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر بر اهمیت نقش بخش خصوصی در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و توجه به آموزش‌های مهارتی در حوزه مشاغل خانگی، به ویژه آموزش‌های منجر به اشتغال را ضروری دانست.

وی با اشاره به نقش مهم و موثر آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در توسعه مهارت کارآموزان بیان کرد: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای رقیب بخش دولتی در ارائه آموزش‌های مهارتی نیست بلکه همکار بخش دولتی در توسعه آموزش‌های مهارتی در سطح استان است.

دراهکی سیاست سازمان را سپردن آموزش به بخش خصوصی دانست و اظهار کرد: بهره گیری از ظرفیت‌های موجود بخش خصوصی و غیردولتی برای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای ضروری است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به فعالیت 120 آموزشگاه و خصوصی در استان بوشهر گفت: تاسیس و راه‌اندازی آموزشگاه‌های آزاد نقش مهمی در پر کردن خلاءهای آموزشی و دسترسی آسان متقاضیان به مهارت آموزی دارند.