جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

امروز بسیجیان باید به عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

امروز بسیجیان باید به عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند

امروز بسیجیان باید به عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند

امروز بسیجیان باید به عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنند

امام جمعه برازجان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت سالروز تشکیل ارتش 20 میلیونی به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به جایگاه و منزل بسیج پرداخت و اظهار داشت: حضور بسیج در همه عرصه‌های مهم و حساس موفقیت و پیروزی دنبال دارد چراکه این نیروی لایزال الهی با ایمان و اخلاص حرکت می‌‌کند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح با تاکید بر حراست از تفکر و اندیشه‌های بسیجی تصریح کرد: پیوند ناگسستنی با ولایت، اخلاص و ایمان به خداوند، حریت و آزادی در عبودیت، عدالت خواهی همه جانبه و استکبار ستیری توام با بصیرت از ویژگی‌های بسیجیان است.

امام جمعه برازجان، شهادت طلبی، از خودگذشتگی، ایثار، زهد، قناعت، تواضع و اطاعت آگاهانه از ولی امر مسلمین را از دیگر خصوصیات بسیجیان دانست و خاطرنشان کرد: توان و اقتدار بسیجی تمام ابرقدرت‌ها را به‌زانو درآروده و سبب پیروزی اسلام در مقابل نقشه‌های آنان شده است.

خطیب نماز جمعه برازجان، با تبریک 7 آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به پیروزی اسلام در مقابل استکبار و نابودی داعش پرداخت و افزود: این پیروزی حاصل تلاش جبهه مقاومت، فداکاری و جانفشانی رزمندگان اسلام و درایت سردار سلیمانی است.

وی، با قدردانی از حضور مردم ولایت‌مدار در مراسم پیاده‌روی ولایت در برازجان افزود: مردم با حضور حماسی و با عشق و علاقه در مراسم پیاده‌روی سالروز شهادت امام رضا(ع) در برازجان با مسافت 15 کیلومتر بار دیگر ولایت‌مداری خود را نشان دادند که از همه دست اندرکاران این مراسم قدردانی می‌شود.

مصلح، با اشاره به شهادت امام حسن عسکری (ع) بر ضرورت معرفت امام شناسی تاکید کرد و گفت: شناخت ائمه اطهار(ع) باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد که در این راستا دستگاه‌های فرهنگی  مذهبی نقش مهمی دارند.

بسیج خط شکن و گره گشای مشکلات است

امام جمعه عسلویه در خطبه‌های نمازجمعه این شهر با تبریک هفته بسیج بر نقش مهم بسیجیان در همه عرصه‌ها تاکید کرد و افزود: حضور بسیج در ماموریت‌های تعریف شده موفقیت و پیروزی دنبال دارد که این مهم در 38 سال گذشته پیروزی انقلاب اسلامی محقق شده است.

حجت‌الاسلام سیدعلی هاشمی‌نژاد، بسیج را خط شکن و گره گشای مشکلات دانست و تصریح کرد: وجود بسیج مایه مباهات و افتخار و نماد عزت ما است.

خطیب نماز جمعه عسلویه با بیان اینکه بسیج مرد میدان روزهای سخت است تاکید کرد: حضور بسیج در عرصه‌های مقابله با دشمن، سبب خوار و ذلیلی دشمن می‌شود. با نابود کردن غده سرطانی داعش نه تنها به منطقه وجهان اسلام بلکه به بشریت خدمت شد.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به زلزله زدگان کرمانشاه و ارائه خدمات مورد نیاز به آنان گفت: حضور رهبر معظم انقلاب و مسئولان بلند پایه نظام اسلامی در بین زلزله‌زدگان مایه دلگرمی و مرهمی بر دردهای آنان شد.

طرح جامع خارگ تدوین و عملیاتی شود

امام جمعه خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این جزیره، مهمترین وظیفه بسیج ترویج فضائل اخلاقی ومعنوی به سوی  حقیقت دانست و اظهار داشت: بسیج مظهر دین، اخلاق، مردانگی و ازخودگذشتگی و این گروه نزد خداوند اعتبار ویژه‌ای دارند.

حجت‌الاسلام موسی کمالی افزود: مهمترین وظایف بسیج ترویج فضائل اخلاقی و معنوی در جامعه است گفت:  آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین چالش‌های جامعه است که  بسیج می‌تواند آن را برطرف کند یعنی بسیج می‌تواند کارهای نشده را انجام دهد.

خطیب نماز جمعه خارگ، با گرامیداشت روز نیروی دریایی گفت: این نیرو ولایی و با ایمان و مقتدر توانسته در ماموریت‌های خود موفقیت کسب کند که از خدمات این نیرو در عرصه جزیره خارگ قدردانی می‌شود.

امام جمعه خارگ با تاکید برتدوین طرح جامع خارگ گفت: برای رفع مشکلات این جزیره نیاز به تدوین و تصویب طرح جامع خارگ است که در این راستا نیاز به تلاش بیشتری است.

شکست استکبار جهانی، پیروزی جبهه مقاومت و اسلام است

امام جمعه دیلم در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک هفته بسیج به جایگاه و منزلت بسیج پرداخت و اظهار داشت: همه مردم با داشتن تفکر بسیجی، عضو این نیروی لایزال الهی هستند چراکه دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی همان تفکر بسیجی است.

حجت‌الاسلام سیدابوالحسن حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه تفکر بسیجی انقلاب را در برابر توطئه‌ها بیمه کرده است افزود: تفکر بسیجی مردم را در روزهای خطرساز به وسط میدان آورد و از گزند خطرات نجات داد.

امام جمعه دیلم به پیروزی رزمندگان اسلام در مقابله با کفار پرداخت و گفت: خط پایان سیطره داعش و حامیان خارجی این گروه تکفیری نمایان شد و جانفشانی و دلاوری مردم شیعه و سنی در این عملیات نقش مهمی داشت.

خطیب نماز جمعه دیلم با بیان اینکه سردار سلیمانی الگو و اسوه همه رزمندگان است افزود: سپاه اسلام با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، فرماندهی سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی و با  تلاش رزمندگان، گروه تکفیری تا دندان مسلح داعش را شکست داد و به یک پیروزی بزرگ دست یافت.

وی با تاکید بر رسیدگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه بیان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل سرما باید هرچه سریع‌تر وضعیت اسکان موقت زلزله ‌زدگان کرمانشاه سامان پیدا کند.