سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

امدادگران سوانح جاده‌ای استان بوشهر توانمند می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادگران سوانح جاده‌ای استان بوشهر توانمند می‌شوند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: برای تخصصی شدن ماموریت‌های امدادگران جاده‌ای جمعیت هلال احمر استان بوشهر ۱۵۰ امدادگر رسیدگی به سوانح جاده‌ای استان بوشهر توانمند می‌شوند.

امدادگران سوانح جاده‌ای استان بوشهر توانمند می‌شوند

 

 حسین درویشی در آیین برگزاری دوره تخصصی جستجو و نجات در سوانح جاده‌ای ویژه نجات‌گران و مربیان آموزشی جمعیت هلال احمر شهرستانهای استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای قابلیت‌های مهمی در حوزه امدادرسانی دارد اظهار داشت: امدادگران استان بوشهر در سه عرصه دریا، کوهستان و جاده به یاری سانحه دیدگان می‌شتابند.
وی از برگزاری دوره تخصصی جستجو ونجات در سوانح جاده‌ای در گناوه خبر داد و افزود: در این دوره  150 امدادگر در دوره آموزشی امداد و نجات جاده‌ای شرکت و توانمند می‌شوند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر افزود: در این دوره اموزشی 150 نفر امدادگر و نجات‌گر برادر و خواهر در دو دوره 4 روزه آموزش‌های لازم را در زمینه عملیات امداد و نجات جاده‌ای زیر نظر مربیان مجرب کشوری از سازمان امدادو نجات به‌صورت تئوری و عملی فرا می‌گیرند.
درویشی  هدف از برگزاری این دوره  را تربیت نیروی امدادگر ماهر در حوادث و کمک به امر نجات مصدومان حوادث احتمالی در جاده‌ها ، آشنائی امدادگران با مباحث تخصصی و کاربردی امداد و کمک‌های اولیه ، تقویت مهارت فراگیران در فعالیت‌های امدادی و تیم‌های عملیات امداد و نجات و حوادث اعلام کرد.
وی از جمله دلایل دیگر برگزاری دوره فوق را در شهرستان گناوه ، پاسخگوئی سریع نجاتگران به حوادث و سوانح جاده‌ای دانست و گناوه را به سبب میزان تردد وسایل نقلیه عبوری یکی از محورهای مواصلاتی پر تردد استان دانست.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه  پایگاه امداد جاده‌ای بینک در شهرستان گناوه از پایگاه‌های درجه یک کشوری است افزود: این پایگاه در طول سال علاوه بر خدمت‌رسانی به آسیب دیدگان در جاده‌ها، برنامه‌های مهم آموزشی در آن برپا می‌شود.