جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

امدادگران استان بوشهر طرح نجات در آبهای خروشان و سیلاب اجرا کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادگران استان بوشهر طرح نجات در آبهای خروشان و سیلاب اجرا کردند

امدادگران استان بوشهر طرح نجات در آبهای خروشان و سیلاب اجرا کردند

امدادگران استان بوشهر طرح نجات در آبهای خروشان و سیلاب اجرا کردند

حسین درویشی ظهر امروز در آیین برگزاری دوره تخصصی «نجات در سیلاب» در برازجان با تاکید بر آمادگی امدادگران برای رسیدگی به بحران‌زدگان در بخش‌های مختلف اظهار داشت:  امدادگران هلال احمر استان بوشهر در بخش‌های زمینی، جاده‌ای، کوهستان و دریایی از تخصص‌های لازم برخوردار هستندو پایگاه‌های این حوزه‌های امدادی در نقاط مختلف استان بوشهر ایجاد شده است.

وی با تاکید بر آشنایی مردم  با برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان بوشهر، برنامه‌های متنوعی برای آشنایی مردم با برنامه‌های هلال احمر و فرهنگ‌سازی طرح‌های امدادرسانی در بین مردم  انجام داده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان بوشهر از برگزاری دوره تخصصی نجات در سیلاب در برازجان خبر داد و خاطر نشان کرد: استان بوشهر، رودخانه‌ها دائمی و فصلی زیادی  دارد که به  سبب اقلیم گرم استان بسیاری از افراد اقدام به شنا می‌کنند در حالیکه با نحوه شنا کردن به شکل صحیح آشنا نیستند و به اخطارهای مراجع ذی ربط در خصوص شنا نکردن در این مکان‌ها توجه نمی‌کنند.

درویشی با اشاره به اینکه امدادگران در بخش‌های مختلف دارای تخصص هستند گفت: برای آمادگی امدادگران هلال احمر این استان برای رسیدگی به بحران‌زدگان در رودخانه‌ها طرح نجات در آبهای خروشان و سیلاب اجرا کردند.

وی هدف از برگزاری دوره تخصصی امداد و نجات در سیلاب و آبهای خروشان را  آموزش نجات‌گران و استفاده از مهارت آنان در هنگام بروز حوادثی مانند سیلاب و پاسخگویی سریع تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر در این زمینه اعلام کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان بوشهر تصریح کرد:دوره تخصصی نجات در سیلاب و آب‌های خروشان با حضور 50 نفر از نجات‌گران سراسر استان بوشهر در رودخانه دالکی شهرستان دشتستان تا 5 آبان در حال برگزاری است.

درویشی بیان کرد: آشنایی با تجهیزات جستجو در سیلاب، آموزش خودامدادی در سیلاب، اصول صحیح شنا و بقا در آب و حمل صحیح مصدوم، آموزش گره‌ها و کارگاه زنی بر روی آب و حمل مصدوم از برنامه‌های مهم دوره تخصصی نجات در سیلاب و آب‌های خروشان است.

وی آماده سازی قایق و کنترل قایق و قایق رانی، عبور از رودخانه و موانع و پرتاب گوی امدادی و روش‌های نجات مغروقان در سیلاب، بیماری‌ها و کمک‌های اولیه در سیلاب و راه‌های پیشگیری از سیل، را از سرفصل‌های تدریس شده در دوره تخصصی نجات در سیلاب و آب‌های خروشان عنوان کرد.

 درویشی با اشاره به صدور گواهی تخصصی شرکت کنندگان در دوره تخصصی نجات در سیلاب و آبهای خروشان گفت: در پایان دوره پس از برگزاری آزمون‌های تئوری و عملی، به قبول شدگان گواهی دوره تخصصی جستجو و نجات در سیلاب صادر می‌شود.