جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

امام حسین (ع) اسوه‌ای برای همه آزادگان عالم است - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

امام حسین (ع) اسوه‌ای برای همه آزادگان عالم است

امام حسین (ع) اسوه‌ای برای همه آزادگان عالم است


امام حسین (ع) اسوه‌ای برای همه آزادگان عالم است

امام حسین (ع) اسوه‌ای برای همه آزادگان عالم است

مردم و هیئت‌های عزاداری شیعه و سنی شهرستان کنگان در عاشورای حسینی با شرکت در دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در سوگ خامس آل طاها بر سر و سینه زدند.

مردم متدین و ولایت‌مدار شیعه و سنی شهرستان کنگان که مراسم عزاداری خود را با اتحاد و  هماهنگی برگزار می‌کنند ظهر امروز مراسم سوگواری خود را به خیابان‌ها کشاندند و عشق و علاقه خود را به امام حسین(ع) نشان دادند.

امام جمعه کنگان در اجتماع عزاداران شیعه و سنی روستاهای جنوبی کنگان با تسلیت عاشورای حسینی و قدردانی از حضور با شکوه  مردم این منطقه در مراسم عزاداری سیدو سالار شهیدان(ع) اظهار داشت: حضور دوشادوش اهل سنت در کنار شیعیان در مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) نمادی از وحدت و همدلی امت اسلامی در این خطه است.

حجت الاسلام محمود محمودی با بیان اینکه امام حسین (ع) اسوه‌ای برای همه آزادگان عالم است افزود: امام حسین (ع) نه تنها متعلق به شیعه و سنی، بلکه متعلق به بشریت و الگو و اسوه‌ای برای همه آزادگان عالم است.

وی با تقدیر از علما و برادران و خواهران اهل سنت گفت: این کار سترگ و دینی سوگواران حسینی، ضربه‌ای مهلک بر دهان دشمنان به‌ویژه گروهک تروریستی تکفیری داعش است.

در این مراسم عزاداران حسینی شیعه و سنی ضمن توزیع نذورات در ظهر عاشورا میان عزاداران حسینی و سایر اقشار مردم ناهار توزیع کردند.