جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

امام جمعه بوشهر: عامل بیشتر آسیب های اجتماعی فقر و نبود نظارت است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بوشهر: عامل بیشتر آسیب های اجتماعی فقر و نبود نظارت است

امام جمعه بوشهر: عامل بیشتر آسیب های اجتماعی فقر و نبود نظارت است

امام جمعه بوشهر: عامل بیشتر آسیب های اجتماعی فقر و نبود نظارت است

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست کمیته تخصصی آسیب های اجتماعی استان بوشهر افزود: حاشیه نشینی به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی از دیر باز وجود داشته و کارشناسان در این زمینه راهکارهایی ارائه کرده اند که در برخی نقاط تاثیرگذار واقع شده است.
وی بیان کرد: آسیب هایی مانند حاشیه نشینی باعث آسیب درونی در بین افراد شده و در قالب های گوناگونی در سطح جامعه نمود پیدا می کند.
صفایی بوشهری ادامه داد: با این وجود نیاز است که نقاط آسیب خیز را شناسایی و با برنامه ریزی در این بخش بیشترین اثر را گذاری را ایجاد کنیم.
وی گفت: ارائه خدمات به مناطق حاشیه شهرها و توجه به مشکلات اهالی آن هر چند کاهش آسیب و معضل های اجتماعی و فرهنگی را در پی دارد اما مشکل حاشیه نشینی را در شهرها دامن می زند که باید این معضل به صورت ریشه ای و اصولی حل شود.
صفایی بوشهری بیان کرد: در این ارتباط نیاز باید راهکارهای تخصصی و کارشناسی شده توسط کارگروه کمیته تخصصی آسیب های اجتماعی استان بوشهر پیشنهاد شود تا پس از بررسی و جمع بندی نهایی و ارائه آن در شورای تامین تامین اعتبار لازم در این زمینه در نظر گرفته شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: معضل حاشیه نشینی به عنوان یکی از مشکلات شهری مطرح شده و از آن به بیماری خاموش کلان شهر ها نیز یاد می شود.
حمیده ماحوزی افزود: حاشیه نشینی مانند دیگر پدیده های اجتماعی عواملی دارد و مهمترین عامل این معضل در شهرها صنعتی شدن و به تبع آن مهاجرت مردم به سمت شهرهاست.
وی با اشاره به اینکه کارگاه های آموزشی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد، اظهار داشت: افزایش این معضل تبعات زیادی دارد که امیدواریم همه دستگاه های اجرایی در این مورد همکاری لازم را داشته باشند.