جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

امام جمعه بوشهر: شهدا نماد صبوری و استقامت هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بوشهر: شهدا نماد صبوری و استقامت هستند

امام جمعه بوشهر: شهدا نماد صبوری و استقامت هستند

امام جمعه بوشهر: شهدا نماد صبوری و استقامت هستند

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در مراسم یادواره 138 شهید گمنام استان بوشهر و وداع با 10 شهید دوران دفاع مقدس در حسنیه ثارالله بوشهر افزود: شعار ملائک برای شهدا این است که هیچ خوفی از آینده خود نداشته باشید به خاطر اینکه شما از امتحان سربلند بیرون آمدید.
وی با تاکید بر اینکه کار و همه امور دینداران پر استقامت و مقاوم در برابر دشمنان بویژه شهدا با خداوند است، بیان کرد: برای این است که تجلی شهدا را در این دنیا می‌بینید و در آخرت نیز قدرت شفاعت آنها را خواهید دید.
صفایی بوشهری افزود: شفاعت و عنایت شهدا به جامعه آنچنان است که وجودشان در هر فضایی عطر بهشت، عرش و مهمانی خداوند می‌آورند.
وی با بیان اینکه اگر بخواهی در راه خدا قدم برداری، جهاد کنی و بجنگی باید فقر در راه خدا را دوست داشته باشی، گفت: اگر در کنار هم باشیم دشمن نمی‌تواند لطمه‌ای به ما بزند.
در هفته جاری پیکرهای پاک 11 شهید گمنام و 2 رزمنده شهید دوران دفاع مقدس از اهالی شهرهای برازجان و بردستان استان بوشهر با استقبال مردم وارد این استان شد که آیین تشییع و خاکسپاری آنها امروز ( سه شنبه) در شهرهای بوشهر، برازجان (مرکز شهرستان دشتستان)، بردستان ( شهرستان دیر) و روستای 'اخند' شهرستان عسلویه برگزار می شود.
تاکنون پیکرهای 138 شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس در 39 گلزار شهدای گمنام در نقاط مختلف استان بوشهر دفن شده است.
هم اکنون در استان بوشهر 2 هزار و 121 شهید در گلزارهای شهدا دفن و 110 شهید نیز مفقود الاثر هستند.