جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

امام جمعه بوشهر: تحریم های آمریکا ملت ایران را به خودکفایی کامل می رساند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بوشهر: تحریم های آمریکا ملت ایران را به خودکفایی کامل می رساند

امام جمعه بوشهر: تحریم های آمریکا ملت ایران را به خودکفایی کامل می رساند

امام جمعه بوشهر: تحریم های آمریکا ملت ایران را به خودکفایی کامل می رساند

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته بندر بوشهر ،با گرامیداشت دهه کرامت و تبریک به مناسبت میلاد کریمه اهل بیت(س) و امام رضا (ع)، افزود: مجلس سنا و رژیم سرمایه داری آمریکا علیه ایران اسلامی تحریم های جدیدی را اعلام و ایجاد کرده که این کار به عنوان عادت برای آنها شده است.
وی اظهار کرد: رئیس جمهوری آمریکا و مجلس سنای این کشور انگار کاری دیگر به غیر از اینکه همه وقت خود را برای تحریم علیه ایران گذاشته اند، ندارند.
صفایی بوشهری اضافه کرد: کشوری که اینگونه علیه دولتی دیگر مدام به دنبال ایجاد تحریم است از نظر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی فضایی تخریب کننده برای خود ایجاد کرده و بازار خود را در دنیا از دست می دهد و اقدام او زمینه ساز استقلال برای کشورهای مورد تحریم خواهد بود.
وی ادامه داد: مردم کشور ما انسان هایی مقاوم، اهل تولید وخودکفایی هستند که در زمان هشت سال دفاع مقدس از کشور دفاع کرده و به هیچ دولت دیگری وابسته نبودند.
صفایی بوشهری گفت: کاری که سنای آمریکا انجام می دهد عمل بسیار سطحی و دست پایین در عملکرد سیاسی و اقتصادی است و ملت ما می توانند با برنامه ریزی و مدیریت در برابر تحریم ها به نحو مطلوب از منافع کشوردفاع کنند.
وی با تاکید بر اینکه دولت ایران همه تعهدهای خود را در برجام انجام داده است، افزود: آمریکا در صورتی که کشوری مطیع او شود ساکت می شود ولی درباره ایران اشتباه کرده ما انقلاب کردیم که استقلال داشته باشیم و به هیچ وجه زیر بار ذلت و زور آمریکا نخواهیم رفت.
صفایی بوشهری اظهار کرد : در روزهای اخیر شاهد موضع گیری های شدید رژیم اشغال گر قدس علیه مردم فلسطین هستیم که این امر نیز به دلیل رویکرد آمریکاست.
وی با تبریک دهه کرامت، اضافه کرد: در دهه کرامت انتظار می رود مانند همیشه دراستان بوشهر برنامه ها به نحو مطلوب اجرا و این دهه گرامی داشته شود.
صفایی بوشهری با گرامی داشت سالروز اولین نماز جمعه ایران توسط آیت الله طالقانی، بیان کرد: از تلاش های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایران و استان بوشهر قدر دانی می شود.
وی با اشاره به آتش سوزی اخیر در اسکله صیادی بندر کنگان و تشکر از دست اندرکاران به منظور اطفا حریق، افزود: نه تنها در شهرستان کنگان بلکه در بیشتر شهرستان های ساحلی استان اسکله های مناسب و استاندارد برای فعالیت وجود ندارد و مردم این شهرستانها دچار وحشت از تکرار این حادثه هستند.
صفایی بوشهری ادامه داد: همچنین مجهز کردن اسکله ها به تجهیزات اطفا حریق از ضرورت های استان بوشهر است که مسئولان مربوطه باید در این زمینه اقدام کنند.
وی گفت: لنج ها عامل درآمد و امرار معاش مردم ساحل نشین هستند که با توجه به اتفاق اخیر خسارت دیدگان دراین زمینه دچار مشکل شده و می طلبد مسئولان به یاری آنها بشتابند.
صفایی بوشهری افزود: برخی از مناطق استان بوشهر از جمله فاریاب دچار بحران آب و در شرایط حساس قرار دارند، هرچند مسئولان مربوطه درتلاش هستند و آب را با تانکر به این مناطق می رسانند ولی باید با تدبیر وارد عمل شده و راه بهتری را برای رفع مشکل آب این منطقه در دستورکار قرار بدهند.