سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

آلودگی محیط زیست عسلویه ۹۰ درصد کاهش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

آلودگی محیط زیست عسلویه ۹۰ درصد کاهش می‌یابد

استاندار بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در ۵ سال آینده آلودگی محیط زیست عسلویه در برنامه ششم توسعه ۹۰ درصد کاهش می‌یابد.

آلودگی محیط زیست عسلویه ۹۰ درصد کاهش می‌یابد

 

مصطفی سالاری در نشست هم‌اندیشی توسعه روستایی و اشتغال‌زایی عسلویه با بیان اینکه این شهرستان از ظرفیت بالایی برخوردار است  اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال در روستاهای استان بوشهر بر اساس اعتبار در نظر گرفته شده اقدامات مهم و موثری انجام می‌شود.
وی با اشاره به  اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در شهرها و روستاهای استان بوشهر خاطرنشان کرد: 12 درصد از اعتبارات عوارض آلایندگی  برای اجرای طرح کیفیت تحصیل و تقویت بنیه آموزشی تخصیص می‌یابد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه وجوه در نظر گرفته شده به شورای اسلامی بخش برگشت داده می‌شود افزود: این اعتبار برای کیفیت آموزشی هزینه می‌شود و شورای اسلامی این اعتبارات  موظف نیستند این اعتبار برای ساخت مدرسه و تجهیزات  آن هزینه کنند.
وی با اشاره به اجرای بوستان‌های امید در روستاهای استان  بیان کرد: در راستای اجرای طرح سلامت دهان و دندان، منابع مالی کاروان‌های سیار دندانپزشکی تامین شده است.
استاندار بوشهر  توسعه مراکز بهداشتی درمانی در در استان بوشهر را مورد اشاره قرار دادد و گفت: اجرای 167 خانه بهداشت در استان در دستور کار است که عملیات اجرایی 95 خانه بهداشت شروع شده است.
سالاری با اشاره به مشکلات آب و اجرای آب شیرین کن در عسلویه افزود: تخصیص آب مورد نیاز برای طرح آب شیرین کن عسلویه از وزارت نیرو اخذ شده است.
وی با اشاره به اعتبارات استانی افزود: مدل‌های مختلف اعتباری وجود دارد که شامل اعتبارات استانی، وجوه متمرکز و عوارض ارزش افزوده  است که شاهد رشد خوبی در این بخش‌ها بودیم.
استاندار بوشهر با تاکید بر کنترل و دقت در هزینه کرد  اعتبارات شهرستانی خاطر نشان کرد: در اجرای طرح‌های مختلف، توجه به پیمانکاران محلی ضروری بوده و باید در اولویت باشند.
سالاری با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه برای اختصاص یک درصد ارزش تولید صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به حوزه مسولیت اجتماعی در حوزه سلامت اظهار داشت: این مصوبه در صورت نهایی شدن کمک بسیار خوبی است که شرکت‌های نفت و گاز مستقر در عسلویه به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.
وی با بیان اینکه آمادگی حمایت از ظرفیت های گردشگری در عسلویه داریم خاطرنشان کرد: از دهیاران انتظار داریم ظرفیت‌های اشتغال روستای خود را شناسایی کنند چرا که مسئولیت مستقیم اشتغال در روستاها بر عهده دهیاران گذاشتیم.
استاندار بوشهر با اشاره به بیان مشکل آلودگی زیست محیطی در عسلویه اتاکید کرد: در برنامه ششم توسعه مقرر شده که محیط زیست در 5 سال آینده آلودگی محیط زیست در عسلویه را 90 درصد کاهش دهد.
سالاری در مورد خواسته مردم چاه مبارک برای ارتقا به شهر گفت: مدیرکل تقسیمات کشوری به بیدخون، چاه مبارک سفر کرده و ما هم با جدیت این مسئله را پیگیری می‌شود.