جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

اقتصاد مقاومتی نیازمند نگاه جهادی است - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی نیازمند نگاه جهادی است

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهرگفت: حوزه اقتصاد یک حوزه علمی است که برای اجرای آن به نگاه جهادی نیاز است.

اقتصاد مقاومتی نیازمند نگاه جهادی است

 

 آیت الله صفایی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه بوشهر، افزود: با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه مردم باید تاثیر اقتصاد مقاومتی را در زندگی احساس کنند، ولی تاکنون این اتفاق رخ نداده است. 
وی مشاهده نکردن آثارعملی اقتصاد مقاومتی در جامعه را ناشی ازضعف در طراحی، نبود مدیریت کارآمد و جهادی، شدت تحریم های خارجی و نهادینه نشدن فرهنگ اقتصاد مقاومتی در تمام لایه های جمعیتی عنوان کرد. 
وی با اشاره به دیدار نمایندگان خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: مسئولان باید با دقت و هوشیارانه نسبت به اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اقدام کنند. 
صفایی بوشهری اضافه کرد: در شرایطی که توطئه نرم اقتصادی جهان استکبار به سرکردگی آمریکا در حال شکل گیری است، براساس تاکید رهبر معظم انقلاب باید خط اقتصاد مقاومتی در کشور شکل گیرد. 
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص مسائل فرهنگی و معیشتی مردم گفت: همه مسئولان وظیفه دارند در خصوص مسائل فرهنگی و معیشتی مردم تلاش کنند و بی تفاوت نباشند. 
صفایی بوشهری تصریح کرد: بهبود شرایط اقتصادی تنها محدود به ارائه آمار نیست بلکه باید این تغییر در زندگی مردم احساس شود. 
وی اضافه کرد: با تلاش همه فعالان و مسئولان جامعه باید بیکاری، گرانی، نارضایتی مردم، رکود، تعطیلی صنایع کوچک و بزرگ برطرف شود. 
صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه نظام اسلامی همواره یک نظام ضد استبداد است ادامه داد: با توجه به اینکه آمریکا همچنان در پی خدشه وارد کردن به جمهوری اسلامی و دیگرکشورهای مسلمان است، نمی توان به این کشور هیچ گونه اعتمادی کرد. 
امام جمعه بوشهر گفت: هیات های تجاری خارجی بعد از برگشتن به کشور خود حرفهای نامناسب درباره کشور ما می زنند. 
وی یادآور شد: سرمایه گذاری خارجی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی نیست بلکه با استفاده از علم، دانش و فناوری بومی می توان از تولید کننده و تولیدات داخلی حمایت کرد. 
صفایی بوشهری با بیان اینکه جمهوری اسلامی سالم ترین کشوردر دهه های اخیر است اظهار کرد:بایدبا استفاده از توان داخلی وپیروی ازمنویات رهبرمعظم انقلاب در راستای رسیدن به خودکفایی اقتصادی گام برداشت. 
وی در خصوص اردوهای راهیان نور گفت: با اردوهای راهیان نور جامعه به مدرسه جهاد، راستی، صداقت و از خودگذشتگی تبدیل می شود.