سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

اقامه نماز اثر مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامه نماز اثر مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد

امام جمعه بوشهر گفت: نماز برای اوج و کمال انسان به سمت خوبی‌ها اقامه می‌شود که بر این اساس این فریضه الهی باید اثر مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی داشته باشد.

اقامه نماز اثر مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد

 

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در همایش استانی نماز با بیان اینکه نماز انسان را به کمال و خوشبختی هدایت می‌کند، اظهار داشت: بی‌توجهی به امور معنوی و توجه به امور دنیایی ضمن اینکه انسان را دچار سختی‌های فراوان می‌کند در باتلاق‌های دنیایی گرفتار می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه توجه به دنیاگرایی به معنای دوری جستن از معنویت است، تصریح کرد: دنیاگرایی ضمن اینکه سبب فاصله گرفتن از معنویت می‌شود  خودپرستی، خودبینی، تجاوز به حریم دیگران و آلودگی‌های گوناگون برای انسان فراهم می‌کند.
امام جمعه با اشاره به اینکه توجه به معنویت و نماز انسان را از بدبختی‌ها نجات می‌دهد، افزود: معنویت و اقامه نماز انسان را به کمال و رشد می‌رساند و از سقوط دنیاطلبی نجات می‌دهد.
صفایی بوشهری با بیان اینکه خداوند بر هیچ چیزی به اندازه نماز در شبانه‌روز بر تکرار نکرده است، گفت: تمام امور زیرساختی نماز به عنوان خیرترین کارها است و  نماز طرح خداوند برای  نجات انسان  از مشکلات و صعود انسان به کمال است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه نماز سبب کمال و معراج مومن می‌شود، گفت: جامعه و خانه‌ای که در آن نماز برپا نمی‌شود دچار بحران  می‌شود.
امام جمعه بوشهر مصون نگه داشتن انسان از فحشا و منکرات را از دیگر آثار نماز دانست و افزود: اقامه نماز ضمن اینکه انسان را از فحشا و منکرات مصون نگه می‌دارد  معراج کمال انسانی را فراهم می‌کند.
صفای بوشهری با تاکید بر توجه به اقامه نماز در محیط‌های کاری و زندگی بیان کرد: اقامه نماز در محیط کاری و زندگی آن فضا را  دانش بنیان و معنوی می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، نماز را عامل و عنصر ارتباط با خداوند متعال دانست و گفت: ذکر خدا انسان  که بالاتر از همه چیز است در نماز متبلور است و انسان را به اوج می‌رساند.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه توجه به نماز خالص و معنویت انسان را از تشویش و نگرانی نجات می‌دهد، تصریح کرد: انسان‌هایی که نماز به شکل صحیح و عرفانی اقامه می‌کنند از بسیاری از ناهنجاری‌ها و تشویش‌ها به‌دور هستند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: نماز از دیدگاه معرفتی و فقهی و از حیث عرفانی و ساختار شخصی و شخصیتی عنصر نجات و مایه کمال است.
صفایی بوشهری نماز را بزرگترین هدیه خداوند متعال به انسان دانست و خاطرنشان کرد: خداوند متعال راه کمال و نجات انسان را به اقامه نماز دست و عرفانی دیده است به‌گونه‌ای که  سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) نماز را مایه نورچشم  و محبوب خود می‌داند.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر نهادینه شدن نماز در محیط کاری، زندگی و اجتماعی بیان کرد: اگر نماز در این فضاها محور قرار گیرد  انسان احساس می‌کند نور خدا به قلبش می‌تابد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر نقش نماز در اثرگذاری بر آسیب‌ها گفت: فرهنگ این فریضه الهی باید اثر مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی و مناقشات پیدا و پنهان اجتماعی و سیاسی داشته باشد.
صفایی بوشهری تاکید کرد: اگر بخواهیم جامعه ما جامعه‌ای پر از اخلاق باشد باید نماز محور باشیم و اوج کمال مدیریتی و مایه نجات هر انسانی نماز است