سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

افزایش ۴۰ درصدی صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۴۰ درصدی صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: در دو ماهه نخست امسال بیش از ۶ میلیون و ۴۹۱هزار تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش دارد.

افزایش ۴۰ درصدی صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر

 

 بهنام نوروزی در نشست با مسئولان دستگاه قضایی استان بوشهر با بیان اینکه این استان در تجارت دریایی نقش مهمی دارد اظهار داشت: در استان بوشهر برای تسهیل در امر صادرات و واردات کالا 14 گمرک فعال است که خدمات لازم به تجار و بازرگانان را عرضه می‌کنند.
وی با بیان اینکه سامانه جامع امور گمرکی نقش مهمی در فعالیت بازرگانان دارد افزود: راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی در استان بوشهر، زمان اجرای عملیات گمرکی را کاهش و ترخیص کالا را افزایش داده است.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر با اشاره به تجهیزات  و امکانات فراهم شده برای جلوگیری از اختلاس در گمرکات استان بوشهر بیان کرد: امکانات ایجاد شده در گمرکات استان بوشهر زمینه جلوگیری از اختلاس را فراهم کرده و در کنار آن تیم‌های بازرسی برای پاسخگویی حضوری فعال دارند.
وی از افزایش صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در دو ماهه نخست امسال با احتساب میعانات گازی بیش از 6 میلیون و 491 هزار تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزایش دارد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر افزود: صادرات کالا با احتساب میعانات گازی از گمرکات 14 گانه استان بوشهر به ارزش 2 میلیارد و 748 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزش یک درصد افزایش نشان می‌دهد.
نوروزی با بیان اینکه در دو ماهه نخست امسال بدون احتساب میعانات گازی بیش از 3.7 میلیون تن کالا به ارزش حدود یک میلیارد و 620 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شده است افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزن 26 درصد افزایش و از نظر ارزش 10 درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی  تصریح کرد:عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان بوشهر میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، انواع ماهی و میگو، سیمان و گچ بوده است که به کشورهای چین، کره جنوبی جنوبی، امارات متحده عربی، هند، ژاپن صادر شده است.
نوروزی گفت: در حال حاضر گمرکات استان بوشهر رتبه نخست در صادرات و رتبه ممتاز در زمینه درآمدهای دولت داشته است.