جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

افزایش ۳۲ برابری تعداد پزشک متخصص مقیم در استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۳۲ برابری تعداد پزشک متخصص مقیم در استان بوشهر

افزایش ۳۲ برابری تعداد پزشک متخصص مقیم در استان بوشهر

افزایش ۳۲ برابری تعداد پزشک متخصص مقیم در استان بوشهر

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش ۳۲ برابری تعداد پزشک متخصص مقیم در استان بوشهر گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری تعداد پروژه‌های بهره‌برداری شده در استان بوشهر از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید با رشدی برابر ۱۹۶.۸ درصد به ۹۲۹ پروژه رسیده است.

در جلسه هیئت دولت که به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد استاندار بوشهر گزارشی از‌ آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب در استان بوشهر را به هیئت وزیران ارائه داد.

استاندار بوشهر در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های این استان به عنوان پایتخت انرژی ایران و نگاه به توسعه دریا محور اظهار داشت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید با برنامه‌ریزی بر اساس مزیت‌های استان نرخ مشارکت اقتصادی واشتغال به ترتیب 3.4 و 1.9 درصدی افزایش یافته است.

مصطفی سالاری بیان کرد: رشد بازرگانی خارجی و افزایش صادرات غیرنفتی، رشد درآمدهای مالیاتی، افزایش ضریب مکانیزاسیون و سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای، کاهش جرائم، افزایش سمن‌ها، توسعه شبکه بزرگراهی و پیشرفت‌های قابل ملاحظه در حوزه سلامت، بخش‌هایی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه در حوزه بازرگانی خارجی استان بوشهر رشد چشم‌گیری در ارزش و حجم صادرات غیرنفتی داشته است خاطر نشان کرد:  استان بوشهر در ارزش صادرات غیرنفتی 96.3 درصد رشد داشته است و از مبلغ 6.959 میلیون دلار در ابتدای دولت یازدهم به 13.660 میلیون دلار افزایش داشته ضمن اینکه میزان ارزش واردات بیش از 10 درصد کاهش داشته است.

استاندار بوشهر از رشد 196.8 درصدی اجرای پروژه‌ها در استان خبرداد و گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز تعداد پروژه‌های بهره‌برداری شده در استان بوشهر از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید با رشدی برابر 196.8 درصد به 929 پروژه رسیده است.

سالاری افزود: در بخش توسعه گردشگری نیز از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تا امروز تعداد آثار مرمت شده در استان از 13 اثر به 33 اثر افزایش یافته است.

وی افزایش 32 برابری تعداد پزشک متخصص مقیم، رشد 11 برابری تعداد رشته مقیمی و افزایش 3 برابری تعداد درمانگاه‌های فعال بیمارستانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان بوشهر و پیشرفت‌ پروژه‌های عمرانی شاخص و کلیدی در دست اجرا شامل سدها و بزرگراه‌ها از دیگر موفقیت‌های استان بوشهر است.

در این جلسه همچنین پس از گزارش استاندار بوشهر از آتش‌سوزی بیمارستان برازجان و تایید و تاکید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دستور داد تا گزارش مربوطه توسط وزارت بهداشت، تهیه و ارائه تا تصمیم لازم برای بازسازی یا احداث تاسیسات جایگزین انجام شود.