جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

افزایش ۱۱ درصدی تلفات تصادفات حوزه شهری و بین‌شهری استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۱۱ درصدی تلفات تصادفات حوزه شهری و بین‌شهری استان بوشهر

افزایش ۱۱ درصدی تلفات تصادفات حوزه شهری و بین‌شهری استان بوشهر

افزایش ۱۱ درصدی تلفات تصادفات حوزه شهری و بین‌شهری استان بوشهر

 

جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهرگفت: توسعه فرهنگ سازی رعایت قانون و مقررات رانندگی از ضروریات است چراکه در یک ماه گذشته ۱۱ درصدی تلفات تصادفات در حوزه شهری و بین‌شهری استان بوشهر افزایش یافته است.

سرهنگ علیرضا رزمی در جمع مسئولان شهرستان دیر با بیان اینکه این شهرستان از امنیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: شهرستان دیر در بروزجرائم در وضعیت مطلوبی قرار دارد بگونه‌ای که تنها 3.8 جرائم استان بوشهر به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه تصادفات درون و برون شهری یکی از نگرانی‌های مهم استان بوشهر است گفت: فرهنگ سازی در رعایت قانون و مقررات یکی از مهم‌ترین راهکارهای کاهش تصادفات است که در این راستا اقدامات مهمی در استان اجرا می‌شود.

جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر از کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای در سال گذشته خبرداد و افزود: سال گذشته با اجرای برنامه‌های فرهنگ سازی شاهد کاهش 7 درصدی تلفات تصادفات جاده‌ای نسبت به سال ماقبل آن بوده‌ایم ولی متاسفانه در یک ماه گذشته تلفات جاده‌ای استان بوشهر افزایش یافت.

رزمی افزود: در یکماه گذشته تلفات تصادفات جاده‌ای و درون شهری استان بوشهر 11 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که نگرانی در این حوزه ایجاد کرده است.

وی با اشاره اینکه برخورد با جرائم از جمله سرقت، مواد مخدر و دیگرجرائم خشن در اولویت برنامه‌های نیروی انتظامی استان بوشهر است بیان کرد: استان بوشهر در زمینه کشف جرائم در کشور رتبه نخست و در پیشگیری و برخورد با جرائم به عنوان چهار استان برتر کشور معرفی شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره  به اینکه برخورد با جرائم فضای مجازی از دیگر برنامه‌های نیروی انتظامی است بیان کرد: فضای مجازی تهدیدی جدی برای فرهنگ غنی اسلامی است و این مهم بسیاری از خانواده‌ها  را تهدید می‌کند که نیاز به افزایش آگاهی دارد.

رزمی خاطر نشان کرد: هر چند 95 درصد جرائم فضای مجازی در استان بوشهر کشف می‌شود ولی برای پیشگیری از رخنه این بحران در خانواده‌ها به ویژه جوانان باید افزایش آگاهی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد از جرائم سرقتی در استان بوشهر کشف می‌شود افزود: در راستای مبارزه با سرقت در استان بوشهرقرارگاه مبارزه با سرقت در مرکز استان تشکیل شده است که با برنامه‌ریزی‌ در دیگر شهرستان‌ها این ستاد آغاز بکار می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر با معرفی حمید محمدی نسب به‌عنوان فرماندهی جدید انتظامی شهرستان دیّر از خدمات و تلاش‌های داریوش مردانی فرمانده سابق انتظامی دیرقدردانی کرد.