جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

افزایش پذیرش کنکوری‌های استان بوشهر در دانشگاه‌های دولتی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش پذیرش کنکوری‌های استان بوشهر در دانشگاه‌های دولتی

افزایش پذیرش کنکوری‌های استان بوشهر در دانشگاه‌های دولتی

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری استان بوشهر پذیرش این دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی افزایش یافت.
حسین درتاج در نشست بررسی وضعیت دانش‌آموزان پذیرفته شده استان بوشهر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با بیان اینکه طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در استان بوشهر اجرایی شده است، اظهار داشت: در سال نخست این طرح برای دانش‌آموزان پشت کنکوری اجرا شد که نقش مهمی در افزایش رقابت پذیری آنان  با دانش‌آموزان دیگر استان‌ها داشت.
وی با بیان اینکه استان بوشهر در بین استان‌های میانی قرار گرفته است، تاکید کرد: با اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری استان بوشهر پذیریش این دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی افزایش یافت.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در سال 87 رتبه این استان در جایگاه 22 قرار داشت، افزود: این رتبه در سال 1389 به 20 ارتقا یافت.
درتاج با بیان اینکه در سال 90 رتبه پذیرش کنکوری استان بوشهر در جایگاه 21 قرار گرفت، خاطرنشان کرد:  این رتبه هر سال ارتقا یافت به‌گونه‌ای که از  رتبه 22 در سال 87 امسال به 18 ارتقا یافته است.
وی پیشرفت  دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف در کنکور مورد اشاه قرار داد و خاطرنشان کرد:  استان بوشهر در کنکور امسال در رشته‌های ریاضی، انسانی و زبان پیشرفت قابل توجهی داشته است به‌گونه‌ای که 64.5 درصد پذیرفته شدگان در دانشگاه‌های دولتی، در رشته ریاضی قرار داشتند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به  ارتقا استان بوشهر در  گروه‌های مختلف تصریح کرد: طبق آخرین آمار منتشر شده توسط سازمان سنجش، استان بوشهر در گروه ریاضی از رتبه 23 به 19،در گروه انسانی از رتبه 23 به 8 و در گروه زبان از رتبه 6 به 3 ارتقا داشته است.
 درتاج با بیان اینکه رتبه استان بوشهر در مجموع مانند پارسال در رده 18 است،  افزود:این در حالی است که در گروه تجربی رتبه 21 و هنر رتبه 19 کشوری را داشتیم که وضعیت خوبی نیست.
وی با بیان اینکه در سال 95 در استان بوشهر افزون بر 12 هزار و 700 نفر در کنکور شرکت کردند، گفت: از این تعداد 7 هزار نفر در گروه تجربی با هم رقابت داشتند که عمده آنها خانم‌ها بودند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با وجود توسعه نامتوازن رشته‌های دانشگاهی ،ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها مشخص است اما تراکم شرکت کنندگان در رشته تجربی بالاست در صورتی که تعداد ثابتی پذیرفته می‌شوند این در حالی است که در گروه‌های ریاضی و انسانی بیش از 60 درصد پذیرفته شده‌اند.
درتاج به خانواده‌ها توصیه کرد:به هدایت تحصیلی فرزندان خود به ویژه در پایه دهم توجه کرده و اصرار به تحصیل فرزندانشان در رشته تجربی نداشته باشند.