جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

افزایش قیمت مواد لبنی در استان بوشهر ممنوع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش قیمت مواد لبنی در استان بوشهر ممنوع شد

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: افزایش هرگونه قیمت محصولات لبنی در استان بوشهر ممنوع است و با واحدهای لبنی متخلف قاطعانه برخورد می‌شود.

افزایش قیمت مواد لبنی در استان بوشهر ممنوع شد

 

 حمید امام حسنی در نشست بررسی  تولید و قیمت مواد لبنی در استان بوشهر با بیان اینکه مصرف مواد لبنی نقش مهمی در ارتقا سلامتی مردم دارد اظهار داشت: پرمصرف‌ترین مواد غذایی در بین آحاد جامعه مواد لبنی است که کنترل بهداشتی و قیمت این محصولات در اولویت قرار دارد.
وی با اشاره به تخلف برخی شرکتهای تولیدی محصولات لبنی در استان بوشهر گفت: در روزهای اخیر برخی از شرکت‌ها، با وجود تعهد انجمن صنایع لبنی بدون هماهنگی و بر خلاف ضوابط و موازین قانونی اقدام به افزایش غیرقانونی قیمت برخی محصولات کرده‌اند و در این راستا با هماهنگی‌های صورت گرفته با مدیران شرکت‌های متخلف برخورد شد.
رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه قیمت محصولات لبنی به حالت قبل برگشت افزود: با کسانی که نسبت به افزایش قیمت مواد لبنی در استان بوشهر کرده بودند برخورد و قیمت‌ها به قبل برگشت شد.
امام حسنی با بیان اینکه محصولات لبنی جزو کالاهای اولویت‌دار است، خاطرنشان کرد: این محصولات مشمول قیمت گذاری می‌شوند و در صورت نیاز به تغییر قیمت باید فرآیند کارگروه تنظیم بازار را طی کنند.
وی با تاکید بر مشارکت شهروندان برای جلوگیری از افزایش هرگونه قیمت افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند مراتب را  به سامانه 124 اطلاع دهند.
رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه با متخلفان در کوتاه‌ترین زمان برخورد قاطع می‌شود تصریح کرد: نظر به اهمیت موضوع، چنانچه هر گونه شکایتی اعم از تلفنی، حضوری و کتبی واصل شد بدون فوت وقت و خارج از نوبت با اعزام بازرس نسبت به بررسی و برخورد قانونی و تشکیل پرونده و ارجاع به تعزیرات حکومتی و بهره گیری از شعب سیار تعزیرات اقدام  می‌شود.
امام حسنی تاکید کرد: با برخورد با گرانفروشان از بروز و توسعه هرگونه سوء استفاده جلوگیری می‌شود و نسبت به استیفای حقوق مصرف کنندگان اقدامات پیشگیرانه، قانونی و بهنگام صورت می‌گیرد.