سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

افزایش زایمان طبیعی در بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش زایمان طبیعی در بوشهر

زایمان طبیعی در استان بوشهر 10 درصد افزایش یافته است

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تمایل بانوان به انجام زایمان طبیعی با ارائه آموزش‌ها افزایش پیدا کرده به طوری که اکنون آمار زایمان طبیعی در استان بوشهر حدود 55 درصد است، درحالی که پیش از طرح تحول سلامت، این آمار حدود 45 درصد بود.

دکتر عزیزنژاد افزود: امسال 11 هزار زایمان طبیعی و 9 هزار زایمان سزارین در استان بوشهر انجام گرفته است.

وی همچنین با اشاره به امضای توافقنامه میان وزارت بهداشت و استانداری بوشهر برای مناسب سازی و مقاوم سازی مراکز درمانی استان، گفت: بر اساس این توافقنامه، حدود 800 میلیارد ریال برای نوسازی، بازسازی و تعمیرات اساسی مراکز بهداشتی استان هزینه می‌شود.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به معاینه هفت هزار نفر در طرح قلب سالم، ادامه داد: در این طرح عوامل ایجاد کننده بیماری‌های قلبی و عروقی در افراد بالای 30 سال، با درنظر گرفتن وزن آنها و گرفتن آزمایش‌های قند و چربی خون بررسی می‌شود.

عزیزنژاد درباره اجرای طرح بهداشت دهان و دندان هم گفت: امکانات لازم برای اجرای این طرح در 62 مرکز بهداشتی و درمانی وجود دارد و مقرر شده 12 مرکز ویژه بهداشت دهان و دندان و 12 خودرو حامل یونیت‌های دندانپزشکی هم به مدارس روستاهای دور دست برای معاینه دهان و دندان اعزام شوند.

وی افزود: در این طرح کودکان 6 سال و 12 ساله معاینه و در صورت نیاز درمان می‌شوند.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از فعالیت هزار و 137 داوطلب سلامت در استان نیز خبرداد که در سازمان‌های مردم نهاد مربوط به حوزه سلامت فعالیت می‌کنند و به گفته او می‌توانند سبک زندگی صحیح را در جامعه گسترش دهند.