جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

افتتاح طرح‌های کشاورزی استان بوشهر با ۲۹۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

افتتاح طرح‌های کشاورزی استان بوشهر با ۲۹۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در هفته دولت ۳۴ طرح جهاد کشاورزی بوشهر که با سرمایه‌گذاری ۲۹۴ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال اجرا شده افتتاح می‌شود.

افتتاح طرح‌های کشاورزی استان بوشهر با ۲۹۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری

 

محمد تقی منوچهری با اشاره به اینکه استان بوشهر در حوزه کشاورزی دارای ظرفیت‌های بالایی است اظهار داشت: این استان در حوزه تولید محصولات کشاورزی از جمله خرما، میگو، گوجه فرنگی و محصولات سبزی و صیفی‌جات از ظرفیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر افزود: طرح کاداستر در 320 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر اجرایی شده که تاکنون پیشرفت قابل توجهی داشته است. طرح کاداستر در اراضی کشاورزی با هدف سنددار کردن و پایش اراضی برای مدیریت آن اجرا شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به افتتاح 34 پروژه در بخش کشاورزی استان بوشهر گفت: همزمان با هفته دولت 34 طرح جهاد کشاورزی استان بوشهر با سرمایه‌گذاری 294 میلیارد و 690 میلیون ریال افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه این پروژه‌ها در حوزه‌های تولیدات دامی، بخش آب و خاک، تولیدات گیاهی، صنایع کشاورزی و منابع طبیعی است خاطرنشان کرد: 3  پروژه در حوزه تولیدات دامی، 9 پروژه در بخش آب و خاک، 6 پروژه در حوزه تولیدات گیاهی، یک پروژه در حوزه  امور عشایر، 5 پروژه در حوزه  صنایع کشاورزی  و 10  پروژه در حوزه  منابع طبیعی و آبخیزداری است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال 536 نفر را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده گفت: این طرح‌ها تاثیرات مثبتی بر اقتصاد 256 خانوار روستایی و تامین معیشت کشاورزان  می‌گذارد.
منوچهری با بیان اینکه بیشترین طرح‌های افتتاحی جهاد کشاورزی در دشتستان با 8 پروژه است افزود: در هفته دولت 6 پروژه شهرستان بوشهر، 5 پروژه در شهرستان دشتی، 4 پروژه در شهرستان گناوه، 6 پروژه در شهرستان جم ، 3 پروژه در شهرستان تنگستان و  2 پروژه در شهرستان دیر افتتاح می‌شود..