حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

افتتاح رادیو نما در صدا و سیمای مرکز بوشهر با حضور مسئولان و خبرنگاران - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح رادیو نما در صدا و سیمای مرکز بوشهر با حضور مسئولان و خبرنگاران

افتتاح رادیو نما در صدا و سیمای مرکز بوشهر با حضور مسئولان و خبرنگاران

 

در آیینی با حضور جمعی از مدیران استان بوشهر و خانواده شهید شاهینی شهید رسانه استان بوشهر، رادیو نما در صدا و سیمای مرکز بوشهر افتتاح شد.
در این مراسم که در صدا و سیمای مرکز بوشهر برگزار شده بود، رادیو نما صدا و سیمای مرکز بوشهر توسط دختر شهید شاهینی شهید رسانه استان بوشهر کار خود را آغاز کرد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه رادیو به عنوان یک رسانه گرم گفت:  با حضور تلویزیون و سایر رسانه‌های تصویری و مجازی باید از میزان مخاطبان رادیو کم می شد اما این اتفاق نیفتاد و حتی مخاطبان رادیو از قبل هم بیشتر شدند.
سید حسن ناظر افزود: رادیو از نظر شکل و محتوا در بین مردم جایگاه خوبی دارد و برخی از مردم در مورد برنامه‌های مختلف نظرات کارشناسی می‌دهند که نشان از اهمیت و جایگاه رادیو در بین مردم است.
وی با اشاره به افتتاح رادیو نما در  رسانه ملی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل جدید رسانه ملی که به مراکز استان‌ها هم ابلاغ شده است، در رادیو نما برنامه‌های رادیویی نمایشی تلویزیونی هم خواهند داشت.
ناظر ادامه داد: رادیو نما از دهه فجر به صورت رسمی در کل کشور راه‌اندازی خواهد شد و در بوشهر هم حدود 20 روز پیش راه‌اندازی آزمایشی آن انجام شده و امروز شاهد افتتاح رادیو نما در بوشهر هستیم.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر خاطرنشان کرد: خوشحالیم که رادیو نمای بوشهر با حضور خانواده نخستین شهید رسانه در استان بوشهر افتتاح می‌شود، شهید شاهینی از شهدای رسانه بودند و همه شهدا افتخار رسانه هستند و امیدواریم این رادیو فتح بابی باشد که فرهنگ ایثار و شهادت بیش از پیش گسترش یابد.
ناظر بیان کرد: رادیو نما قرار است تصویرگذاری هم داشته باشد که این اقدام زمینه جذب بیشتر مخاطب را هم فراهم می‌کند.
وی افزود: از مدیران و مسوولان استانی هم انتظار داریم به برنامه‌های رادیو نما توجه داشته باشند تا در کنار آن بتوانیم طرح‌های توسعه‌ای در رسانه ملی را گسترش دهیم.
صفرپور معاون صدای صدا و سیمای مرکز بوشهر هم در این نشست با تشریح سابقه کار رادیو بوشهر گفت: رادیو بوشهر از سال 61 مستقل شد و نخستین برنامه رادیویی در صدای بوشهر با نام اصحاب خون تهیه شد.
وی بیان کرد: شبکه استانی صدای مرکز بوشهر از سال 76 کار خود را آغاز کرد و روزانه 20 ساعت برنامه رادیویی داریم که نیم ساعت قبل از اذان صبح این برنامه‌ها آغاز شده و تا 30 دقیقه بامداد ادامه دارند.
صفرپور یادآور شد: در صدای مرکز بوشهر 12 ساعت برنامه تولیدی داریم که 8 ساعت آن برنامه زنده و 4 ساعت هم برنامه ضبطی است.
وی گفت: رادیو نما پدیده جدیدی است که امسال در ایران اجرایی شده و هدف آن هم جذب بیشتر مخاطب است تا از این ظرفیت در فضای دیجیتال و مجازی هم استفاده کنیم.
معاون صدای مرکز بوشهر گفت: یکی دیگر از محاسن این برنامه این است که عوامل پشت صحنه برنامه و کارشناسان هم دیده می‌شوند و این امر خود موجب افزایش مخاطب هم می‌شود.