سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

افتتاح بزرگترین کارخانه متانول خاورمیانه هفته دولت در دیر بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح بزرگترین کارخانه متانول خاورمیانه هفته دولت در دیر بوشهر

افتتاح بزرگترین کارخانه متانول خاورمیانه هفته دولت در دیر بوشهر

افتتاح بزرگترین کارخانه متانول خاورمیانه هفته دولت در دیر بوشهر

سید حسین حسینی محمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این واحد صنعتی با ظرفیت تولید سالانه 2 میلیون و 300 هزار تن به عنوان یکی از طرح های ملی هم اکنون بصورت آزمایشی در حال فعالیت است.
وی بیان کرد: کارخانه سیمان مند دشتی نیز 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و افتتاح این طرح درگرو تامین یکی از ماشین آلات مورد نیاز از خارج است که به علت کوتاهی شرکت خارجی طرف قرار داد با تاخیر همراه شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: در اجرای طرح های صنعتی گرفتن مجوز زیست محیطیدر اولویت نخست قرار دارد و در این ارتباط شرکت مشاور طرح پتروشیمی دشتستان بزودی برای بررسی شرایط زیست محیطی آن به استان بوشهر سفر می کند.
وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر محور فعالیت آن نفت، گاز و پتروشیمی است که طرح جامع آن نهایی شده و صدور مجوز زیست محیطی آن در دست بررسی است.
حسینی محمدی ادامه داد: با این وجود پیش بینی شده این واحد صنعتی نیز در نهایت تا هفته دولت امسال به افتتاح رسمی برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خرمای کبکاب دشتستان امسال ثبت ملی شده و در تلاشیم تا این محصول را به نام این شهرستان به ثبت جهانی برسانیم.
حسینی محمدی یادآور شد: خوشه صنعتی فرش پس از خوشه خرما به عنوان یکی از ظرفیت های مهم استان بوشهر است زمینه تدوین آن در دست پیگیری است.
وی یادآور شد: با توجه به ظرفیت های خوب موجود در این بخش تدوین خوشه فرش می تواند به تحول صنعت فرش دستباف استان بوشهر کمک چشمگیر کند.