جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اعضای موسسه آ آی تی اتریش ازسامانه های هوشمند شرکت برق بوشهر دیدن کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

اعضای موسسه آ آی تی اتریش ازسامانه های هوشمند شرکت برق بوشهر دیدن کردند

اعضای موسسه آ آی تی اتریش ازسامانه های هوشمند شرکت برق بوشهر دیدن کردند

اعضای موسسه آ آی تی اتریش ازسامانه های هوشمند شرکت برق بوشهر دیدن کردند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر روز چهارشنبه در جریان بازدید هیات اتریشی از سیستم اطلاعات مکانی این شرکت گفت: در ابتدا که برق وارد زندگی بشر شد هدف آن تنها روشنایی بود ولی بعدها این انرژی به عنوان زیرساختی برای توسعه مورد استفاده قرار گرفت.
امرالله پاراد افزود: اکنون این انرژی در استان های گرمسیری کشور مانند بوشهر به واسطه اهمیت فراوانش برای استفاده وسایل خنک کننده زیر ساخت آسایش مشترکان به شمار می رود.
وی ادامه داد: با توجه به حساسیت و نقش مهم برق در زندگی مردم کنترل آن به شیوه سنتی امکان پذیر نیست دراین ارتباط حرکت به سمت استفاده از اتوماسیون تجهیزات و سیستم های هوشمند در دستور کار شرکت های توزیع نیروی برق قرار گرفته است.
پاراد افزود: برای هوشمند سازی شبکه های برق به زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری نیاز است که در این ارتباط شرکت توزیع برق استان بوشهر با اولویت دادن به این موضوع دستاوردهای مطلوبی داشته است.
وی با اشاره به اهداف راهبردی 8080 در سال 1405 شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: بر اساس اینراهبرد باید خاموشی هر مشترک در طول سال به 80 دقیقه، میزان تلفات انرژی به 8 درصد و مراجعه حضوری مشترکان برق به صفر برسد که در این ارتباط وجود سیستم های هوشمند می تواند کمک چشمگیری در مسیر تحقق این اهداف ایفا کند.
وی یادآور شد: مصرف انرژی برق در استان بوشهر در طول سال پنج میلیارد و 400 میلیون کیلو وات ساعت است که سهم مصرف شهرستان بوشهر حدود یک چهارم از کل مصرف انرژی است.
پاراد، در ارتباط با سیستم اطلاعات مکانی جی آی اس (GIS) اظهار داشت: در قالب این سیستم برداشت اطلاعات شبکه های متوسط و فشار ضعیف استان بوشهر انجام شده که در آن اطلاعات مختلفی از جمله اطلاعات مربوط به پست های فوق توزیع، فیدرهای فشار متوسط، فیدرهای فشار ضعیف تا سطح مشترکان عادی در نرم افزار جی آی اس وارد شده و در حال استفاده توسط کاربران است.
وی ادامه داد: افزایش سطح کمی و کیفی خدمات، افزایش دقت و سرعت در پاسخگویی به نیاز مشترکان از جمله مزیت های سیستم اطلاعات مکانی جی آی اس به شمار می رود.
پاراد در حاشیه بازدید اعضای موسسه اتریشی از مرکز پایش طرح فهام (فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی) نیز اظهار داشت: استان بوشهر در ارتباط با سامانه فهام استان معین در بین استان های کرمان، هرمزگان، یزد و فارس است و تبادل اطلاعات استان های یاد شده از طریق سرور نصب شده در بوشهر انجام می شود.
وی گفت: اکنون از مجموع 6 هزار و 500 مشترک دیماندی موجود در استان بوشهر(مشترکان مصرف بیش از 30 کیلو وات) برای 70 درصد آنان کنتورهای هوشمند طرح فهام نصب شده است.
پاراد با اشاره به اینکه مدیریت و اصلاح الگوی مصرف از اصلی ترین برنامه های کنتورهای طرح فهام است ادامه داد: صحت قرائت کنتورهای برق، کاهش نیروی انسانی مورد نیاز، صدور آنی قبض برای مشترکان و ارسال آن از طریق پیامک از مجموعه مزیت های کنتورهای هوشمند فهام به شمار می رود.
وی در حاشیه بازدید موسسه اتریشی از تاسیسات تولید انرژی خورشیدی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: از این ایستگاه اکنون 13.5 کیلو ولت برق تولید و وارد شبکه توزیع می شود این شرکت در اجرای سیاست های وزارت نیرو در بخش انرژی های نو آمادگی خرید تضمینی انرژی را دارد.